Amendat pentru o faptă pe care nu a comis-o. Un ieşean cere daune Poliţiei

Un ieşean s-a trezit amendat pentru o infracţiune pe care nu a comis-o vreodată, iar acum vrea daune morale de la poliţiştii care i-au creat probleme.
Romania TV
26 feb. 2012, 14:09
Amendat pentru o faptă pe care nu a comis-o. Un ieşean cere daune Poliţiei

Un ieşean a fost amendat cu 100 de lei pe motiv că ar fi agresat o asistentă de la un cabinet medical din Tulcea. Asta cu toate că imaginile surprinse de camerele de supraveghere arată clar că nu el este vinovatul. Chiar şi victima le-a spus poliţiştilor că nu el este agresorul, dar asta n-a contat. Instanţa îl obligă în continuare să plătească amenda.

Povestea a început în 2006, când bărbatul a plecat în concediu la Sulina şi a lăsat maşina parcată câteva zile în Tulcea. La revenirea din vacanţă, el a găsit în cutia poştală o somaţie prin care i se cerea să achite amenda de 100 de lei.

„Mă trezesc cu o amendă acasă că am atacat pe cineva din Tulcea, de la un cabinet medical. Am făcut contestaţie la procesul verbal respectiv. M-am trezit anul ăsta că am titlu executoriu, somaţie, că aş fi pierdut procesul în final”, a povestit Dan Modoranu. „Acea asistentă a venit şi a zis că nu pot fi eu persoana care a agresat-o pentru că eram cu 25 de centimetri mai înalt. Pe de altă parte cabinetul e dotat cu camere de supraveghere şi am văzut imaginile la poliţie unde se vedea că agresorul era cu mult mai mic decât mine”, a adăugat el.

Bărbatul a cotestat amenda la Judecătoria Iaşi şi cere daune morale poliţiştilor care i-au făcut probleme.

DailyBusiness
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, dă asigurări că nu vom petrece Paștele pe întuneric. ”NU există risc de black-out în România, în condițiile actuale!”
Spynews
Alina Eremia a ajuns să se îmbolnăvească din cauza standardelor. Ce spune artista despre schimbările prin care a trecut
Bzi.ro
Ce va face Irinel Columbeanu de Sărbătorile Pascale: Ce meniu special va avea la azilul de bătrâni
Fanatik.ro
Cât costă kilogramul de carne de miel în Piața Obor. Partea din animal care se vinde cu 29 de lei
Capital.ro
Marele actor de care românii s-au despărțit cu durere. A fost cel mai bun. Nu poate fi uitat
Playtech.ro
Oraşul din afara ţării populat de români. Aici sunt peste 500.000 de cetăţeni de-ai noştri
DailyBusiness
Vouchere de vacanță 2025. Guvernul aprobă normele de accesare! Ce trebuie să facă bugetarii pentru decontare
Adevarul
Ghid de supraviețuire în războiul sondajelor electorale. Ștefureac: „80% din ce s-a publicat până acum sunt advertoriale electorale”
wowbiz.ro
Al patrulea deces la Spitalul Sfântul Spiridon din Iași! Gabriela Ștefănescu este doctorița care a fost găsită moartă după ce a participat la un simpozion medical. Ce au arătat rezultatele venite de la INML
Spynews
Noua teorie a lui Alex Bodi despre femeile independente. Cum îi pune afaceristul la punct pe bărbații care au uitat să fie stâlpul familiei
Spynews
Când va avea loc priveghiul lui Rareș Ion, tânărul mort la doar 20 de ani. Familia lui urmează să își ia rămas bun de la el
Evz.ro
Carnea de miel, prețuri uluitoare. E mai ieftin în Marea Britanie
Ego.ro
Ce a pățit Armin. Nicoară, imediat după ce a devenit tată! Probleme cu botezul și... EXCLUSIV
Prosport.ro
FOTO. Teodora Stoica, imagini fabuloase din Japonia. A fost la templul acoperit cu foiță de aur
kanald.ro
Criminalul din Băleni, care a ucis și batjocorit o femeie de 80 de ani, a fost trimis în judecată! Ce a făcut acesta după ce i-a luat viața bătrânei
Cancan.ro
Bianca Drăgușanu, GOALĂ în public! S-a dezbrăcat în fața celor prezenți și apoi și-a... GALERIE FOTO
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Marea Britanie a pus interdicție la graniță. Decizie pentru românii care stau sau merg în Regatul Unit
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Despărțirea anului între milionari! Prietena Soranei Cîrstea a rupt mariajul de 9 ani cu fostul celebru fotbalist
stirilekanald.ro
Imagini cutremurătoare cu Rareș Ion, tânărul care a murit după supradoză, filmate de Maru. Se vede clar cum i-a procurat substanțe interzise, deși neagă că ar avea o implicare. Prietena lui Rareș rupe tăcerea: "Își bătea joc de el"
Cât de periculoasă este vopseaua de ouă. Atenționarea specialiștilor pentru sănătatea noastră
MediaFlux
Scad drastic dobânzile la rate. Decizia Băncii Centrale aduce vești bune românilor
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
„Farmacia verde” din curte. Cristela Georgescu dezvăluie secretele unei plante-minune: Uscați sau faceți ceai