Ana Ivanovic şi Bastian Schweinsteiger şi-au oficializat astăzi relaţia şi au devenit soţ şi soţie, în cadrul unei ceremonii ce a avut loc în Italia, la Veneţia. Fotbalistul german şi jucătoarea de tenis formează un cuplu din 2014 şi au ales o locaţie romantică pentru fericitiul eveniment.
Ana Ivanovic s-a măritat cu Bastian Schweinsteiger. Nume mari ale sportului invitate la nuntă
Ana Ivanovic, fostă campioană la Roland Garros în 2008 şi fost lider WTA, a anunţat, la finalul anului 2016, că se retrage din tenis la doar 29 de ani.
„Am un anunt important de facut pentru toti fanii mei de pe Facebook. Am decis sa ma retrag din circuitul profesionist de tenis, dar acest lucru nu trebuie sa ma apese in mod negativ, caci am atatea de sarbatorit pe plan personal. Am inceput sa visez ca pot deveni tenismena inca de cand aveam 5 ani, cand ma uitam la meciurile Monicai Seles la TV. Parintii mei m-au ajutat enorm, intre timp am ajuns si numarul 1 in lume, am castigat Roland Garros in 2008 si alte 15 trofee majore. Am mai bifat 3 finale de Grand Slam, finale de Fed Cup, am trait atatea momente memorabile pe terenurile de tenis.
Cred ca nu e atat de rau pentru o micuta fata din Serbia, care incepea totul de jos. Am fost insa afectata de-a lungul anilor de accidentarile greu si e greu sa te mentii in acesti ani intr-o forma sportiva cumsecade. Nu mai pot sa fac fata la un nivel atat de inalt asa ca prefer sa ma retrag. Voi ajunge de acum inainte un ambasador al sportului in lume, sunt sigura ca vor fi multe oportunitati pentru mine. Nu fiti tristi, cu siguranta ne vom mai auzi”, a spus Ana Ivanovic.