Breaking
News
Emil Hureazeanu a dat curs invitaţiei lui Dorin Cioabă de a fi prezent la binecuvântarea roadelor, care a avut loc în biserica Filadelfia din Sibiu, potrivit România TV. Regele internaţional al romilor a postat pe pagina sa de Facebook poze şi filmuleţe cu evenimentul.
Este o tradiţie a penticostalilor, ca, în fiecare toamnă să se facă o slujbă de mulţumire pentru roadele pământului. Practic, fiecare om îşi aduce coşul cu bunătăţi, care sunt sfinţite.