Breaking
News
În medie, în funcție de model și de anul în care a fost produs, consumul de energie electrică, pe oră, al acestui aparat găsit în orice casă din România este cuprins între 80 și 220 W/oră.
Asta dacă vorbim despre un model mai mare, adică aproximativ 106 centimetri. Evident, eficiența aparatului ține, în primul rând, de tehnologie, dar și de firma producătoare.
Vezi AICI care este aparatul care face prăpăd când vine vorba de consumul de energie electrică. Te arde tare la buzunar, mai ales că ajunge să consume cât 44 de becuri LED.
Și problema e că e nelipsit din casă, cei mai mulți având mai mult de unul.