Ce n-am da sa avem buclele definite si stralucitoare care ne aduceau complimente cand eram mici! Dar pe masura ce ne maturizam, buclele adorabile se pot transforma intr-o claie de par zburlita si fara stralucire. Deci ce anume trebuie sa facem pentru a ne tine parul cret sub control indiferent de culoarea parului?
Pentru a avea bucle bine definite si stralucitoare, samponeaza parul si lasa-l ud. Descurca-l cu un pieptene cu dintii rari si foloseste un produs pentru par incalcit. Lasa-l sa se usuce natural, fara sa folosesti foehnul. Pare destul de usor, nu?
Pentru a aranja parul cret trebuie mai mult efort. Intai samponeaza-l si descurca-l. Incepe coafarea cat parul este inca ud. Imparte-l in suvite de 2-3 centimetri incepand de la ceafa si inaintand spre crestet. Inainte de a incepe sa-l usuci, aplica un balsam/spray protector pentru a-i da stralucire, a-l netezi si a-l proteja de aerul uscat al foehnului.
Continuarea pe Lyla.ro