Autobuz cu călători, implicat într-un accident în lanţ în Bârlad

Un autobuz de transport public a fost implicat, marţi, într-un accident în lanţ produs în centrul municipiului Bârlad, după ce o căruţă a intrat în intersecţie pe culoarea roşie a semaforului, în urma incidentului căruţaşul fiind transportat la spital.
Romania TV
25 sept. 2012, 17:50
Autobuz cu călători, implicat într-un accident în lanţ în Bârlad

Potrivit cercetărilor desfăşurate de poliţişti, autobuzul s-a ciocnit frontal cu un microbuz de transport marfă după ce o căruţă a intrat într-o intersecţie din Bârlad pe culoarea roşie a semaforului.

„Pe lângă pagubele materiale, accidentul s-a soldat cu rănirea căruţaşului, un bărbat de 76 de ani, care a fost preluat de o ambulanţă şi transportat la Spitalul de Urgenţă Bârlad, fiind diagnosticat cu traumatism cranio-cerebral şi traumatism cranio-facial. Din fericire, niciunul din călătorii aflaţi în autobuz nu a suferit leziuni care să necesite acordarea de îngrijiri medicale la spital”, a declarat, marţi, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Vaslui, Mihaela Ştraub.

De asemenea, căruţa a fost distrusă în totalitate, iar calul a murit din cauza leziunilor.

DailyBusiness
În aprilie, autostrada A0 Sud va fi gata! Drumul de la Pitești la Constanța, ca în Occident!
Spynews
Patru țări din Europa care merită vizitate cel puțin o dată. Surprind cu peisajele uimitoare și prețurile mici
Bzi.ro
Loredana a sărutat un celebru tiktoker! Acesta a rămas fără reacție
Fanatik.ro
Anca Alexandrescu, reacție după respingerea definitivă a candidaturii lui Călin Georgescu: “Ne merităm soarta. Prea puțini oameni în stradă, vor să rezolve altcineva problemele lor”
Capital.ro
Statul vrea banii cetățenilor. Românii trebuie să îi declare. Se aplică un impozit de 70%
Playtech.ro
O mare bancă românească se închide după 30 de ani. Ce se va intampla cu angajații și clienții care au conturi, carduri și depozite
DailyBusiness
Amendă uriașă în 2025 pentru cei fără talon auto. Lista actelor obligatorii
Adevarul
„Ucigaşul cu arbaleta”, condamnat pe viață pentru uciderea a trei femei. Ar fi fost influenţat de mesajele lui Andrew Tate
wowbiz.ro
Semnul divin primit de la Minerva de buna ei prietenă, astrolog Sanda Ionescu! Pur și simplu nu i-a venit să creadă și a surprins totul pe filmare | EXCLUSIV
Spynews
Mai bun decât carnea! Ciupercile pregătite astfel au gust chiar mai bun decât orice prăjeală
Spynews
Maria Constantin, încurajată de soț să se îmbrace provocator. Cum reacționează artista la comentariile lui Robert Stoica: „Știu că nu mai am 20 de ani”
Evz.ro
Pietonii te pot lăsa fără permis. Reguli mai stricte pentru șoferi
Ego.ro
Vedeta PRO TV regretă relația cu postul! Dezvăluiri neașteptate! EXCLUSIV
Prosport.ro
Reacția lui Jordan Chiles, după ce gimnasta din SUA a aflat ce s-a întâmplat cu apelul ei din proces
kanald.ro
El este Alexandru, tânărul de doar 22 de ani care a murit în accidentul cumplit din Constanța! Acesta venise în vizită la tatăl și sora lui
Cancan.ro
Vedetă, ARESTATĂ după ce a fost dată afară dintr-un reality show! Ce s-a întâmplat e ireal
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
150 de lei amendă pentru românii care nu stau la adresa din buletin. Noua lege se aplică din 10 iunie 2025
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
„E ceva extrem de personal. Tremur toată”. A rupt tăcerea despre cei 3 iubiți
stirilekanald.ro
"Mă tem să nu îmi pierd soţia" Igor Cuciuc trăiește un calvar după ce și-a pierdut singura fiică, pe Andreea
Casa de Pensii a transferat banii pe carduri. La ce oră intră în cont pensia pe luna martie
MediaFlux
Lovitură pentru acești pensionari! Răsturnare privind OUG-ul referitor la seniori. Prima reacție a Casei de Pensii
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Pericolul pe care nu vrem să-l vedem: Dacă suveraniștii cer intervenția militară a Rusiei?