Stijn Spierings, jucător al celor de la Sparta Rotterdam, a avut un moment de uluială maximă pe final de meci, când echiopa sa conducea cu 2-1, el animând fără să vrea manşa secundă a barajului.
După ce a avut o bară câteva minute mai devreme, Spierings a șutat de la jumătatea terenului, încurcându-l și pe portarul Roy Kortsmit, care a plonjat, dar și-a retras mâinile, pentru că risca să fie eliminat dacă prindea balonul primit de la un coechipier. Mingea s-a dus direct în vinclu.
Totuşi, Sparta a mai marcat un gol şi a câştigat în deplasare cu 2-1.