Accidentul s-a produs în noaptea de vineri spre sâmbătă. La faţa locului au ajuns o autospecială și un echipaj SMURD din cadrul stației de Pompieri din Aleșd. Bărbatul a fost consultat de către echipajul SMURD fără a fi transportat la spital.
Potrivit IPJ Bihor, accidentul a fost soluționat ca și tamponare. Șoferul era singur în autoutilitară în momentul accidentului. Autovehiculul a fost, însă, serios avariat în urma impactului, scrie alesdonline.ro
Citeste si Cum conduci pentru a economisi combustibil. Sfaturi preţioase care îţi salvează portofelul
Tot vineri a avut loc un accident pe autostrada A1 Bucureşti – Piteşti, pe raza judeţului Giurgiu, în care au fost implicate cinci maşini. Una dintre maşini a fost strivită de un SUV. În urma accidentului, o femeie în vârstă de 51 de ani, pasageră în unul dintre autovehicule, a fost rănită, fiind transportată la spital, informează ISU Giurgiu.
La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Bolintin Deal, cu o autospecială de stingere, dotată cu modul de descarcerare. Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor prin deconectarea bornelor de la trei dintre autoturisme și au acționat pentru sablarea părții carosabile, astfel încât circulația să se desfășoare în condiții de siguranță.