Bărbat mort într-o încăierare pentru ulei la promoţie. Scene de groază într-un magazin din Bulgaria VIDEO

Un bărbat, în vârstă de 77 de ani, a murit într-o încăierare cu zeci de oameni care voiau să cumpere ulei de floarea soarelui la promoţie. Incidentul terifiant a avut loc într-un hipermarket din Bulgaria.
Filip Stan
13 mart. 2022, 17:58
Bărbat mort într-o încăierare pentru ulei la promoţie. Scene de groază într-un magazin din Bulgaria VIDEO

O adevărată încăierare pentru ulei la promoţie a avut loc sâmbătă într-un magazin din Burgas, unde s-au format cozi de aproape 600 de metri, relatează postul de televiziune NOVA TV, citat de Novinite.

Bărbatul de 77 de ani era la cumpărături cu un prieten pentru a prinde ulei la promoţie de 2,99 leva (7,5 lei). După ce a stat la coada uriaşă, pensionarul s-a prăbuşit lângă raftul cu ulei de floarea soarelui. La faţa locului a fost chemată de urgenţă o ambulanţă, însă medicii nu au putut face altceva decât să constate decesul bărbatului.

Bărbat mort într-o încăierare pentru ulei la promoţie. Imagini terifiante

Martorii care au văzut scena terifiantă spun că sunt în stare de şoc.

„Bărbatul a murit în magazin. L-au împins şi i s-a făcut rău. E o nebunie. Oamenii spun că el a căzut, s-a făcut albastru la faţă şi apoi a murit. Coada a fost uriaşă”, a spus o femeie aflată la cumpături, potrivit sursei citate.

Citeşte şi: Criză de ulei în Uniunea Europeană, din cauza războiului din Ucraina. Rezervele mai ajung doar şase săptămâni

Oamenii spun că sunt revoltaţi deoarece au stat cu orele pentru a cumpăra ulei la ofertă.

Trupul bărbatului mort în încăierare a fost ridicat de medicii legişti care urmează să determine cauza decesului.

Citeşte şi: Isteria benzinei se repetă în magazine. De frica scumpirilor, românii golesc rafturile de ulei în toată ţara

Ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, a afirmat că România nu se află în niciun astfel de risc de a apărea o criză alimentară şi nici nu se află în risc de apariţie a unor dezechilibre majore, precizând că ţara noastră produce suficient de multă hrană pentru necesarul de consum al populaţiei în ţara noastră.

Ministrul Agriculturii a declarat, duminică, într-o conferinţă de presă, că agricultura României a fost supusă în ultimii doi ani unor factori de risc externi, dar dă asigurări că nu există pericole pentru o criză alimentară.

În schimb, Fediol, asociația producătorilor de ulei vegetal din Uniunea Europeană, avertizează că rezervele de ulei din Europa mai ajung pentru maximum şase săptămâni.

Citeşte şi: Ministrul Agriculturii îi linişteşte pe români. „Nu există niciun risc de criză alimentară. Producem suficientă hrană”

DailyBusiness
Guvernul a salvat firmele mari de la taxe suplimentare. Cum au beneficiat aceste companii de „iertarea” statului
Spynews
Fulgi de ovăz și mere! Rețeta pe care o mănânci zilnic și slăbești
Bzi.ro
Daniela Crudu, de nerecunoscut! Cum a ajuns să arate acum: „E bolnavă?”
Fanatik.ro
Megaproiectul feroviar, în valoare de peste 8 miliarde de dolari, care va lega 2 țări. Calea ferată se întinde pe aproape 400 de kilometri
Capital.ro
Marele cutremur care va lovi România. Zonele din București care vor fi cel mai grav afectate
Playtech.ro
De câte ori se pot acorda voucherele pentru alimente. Calculul exact pentru românii cu venituri mici
DailyBusiness
Se scumpesc biletele de tren! Cu cât se vor majora tarifele în funcţie de tipul trenului
Adevarul
Vaticanul și OZN-urile: Este ascuns un secret despre extratereștri în misterioasele arhive ale Papei? „Cine suntem noi să închidem ușile?”
wowbiz.ro
Cum arăta apartamentul în care Ioana Tufaru s-a mutat cu chirie! "Plătim 1200 lei pe lună. Sperăm că ne vom descurca" | Exclusiv
Spynews
Primele declarații ale familiei lui Andrei Perneș, după înmormântare! Clipe sfâșietoare pentru sora lui: ”Încă aștept să te mai văd” | FOTO
Spynews
Prognoza meteo în perioada 24 februarie – 28 februarie. Valul de ger aduce temperaturi extreme. Când se încălzește vremea
Evz.ro
⁠Cristian Boureanu, în boxeri, în zăpadă. Imaginile anului
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, în costum de baie. Neverosimil: cât a putut slăbi!
kanald.ro
Sabrina, fosta soție a lui Andrei Perneș, de nerecunoscut la înmormântare! În ce ipostază neașteptată a fost surprinsă
Cancan.ro
Cum arată mormântul lui Andrei Perneș la o zi de la înmormântare. Dovezile clare că este iubit la nebunie
Playsport.ro
INCREDIBIL! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Verdictul care îl îngroapă pe Călin Georgescu. Anunțul făcut chiar azi, 23 februarie: „Blocare imediată”
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. „Eşti chiar tu în ambele poze?”. Transformarea uluitoare a vedetei
stirilekanald.ro
Nicușor Dan, mesaj pentru Donald Trump și JD Vance. Ce le-ar spune dacă ar fi președintele României: „Trebuie să ne întărim statul”
Forțe europene ar putea contribui la menținerea păcii în Ucraina post-conflict
MediaFlux
Zelenski a CEDAT! Anunțul a uimit întreaga lume
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cine este agentul KGB Krasnov? O ipoteză uluitoare!