Polițiștii și jandarmii au fost chemați, duminică dimineața, pentru a aplana o bătaie între mai multe persoane care a avut loc în fața clubului Database, de pe strada Pestalozzi. Când au ajuns oamenii legii acolo nu au mai găsit nicio persoană din cele implicate în bătaie.
Polițiștii au început cercetările și încearcă acum în baza imaginilor de pe camerele de supraveghere să identifice autorii.
Potrivit reprezentanților clubului, conflictul nu ar fi început în interior, ci în curtea din fața clubului, însă detaliile sunt sumare în acest moment.
Potrivit tion.ro, mai multe persoane au fost deja chemate la audieri.