Biletele sunt disponibile online începând de miercuri, numai pe site-urile bilete.frf.ro şi pe www.bilete.ro. Fiecare persoană poate cumpăra maximum patru bilete, urmând ca acestea să fie nominale (numele, data şi locul naşterii ale titularului vor fi inscripţionate pe toate).
Fanii îşi pot aduce copiii în Family Zone, în sectoarele special amenajate, care vor fi comunicate ulterior, beneficiind şi de o reducere de 5% – 2 bilete, 10% – 3 bilete, 15% – 4 bilete, 20% – 5 bilete. Reducerea se va aplica după plasarea comenzii.
Din 30 septembrie, biletele vor fi puse în vânzare şi la casele stadionului.
Cu două etape rămase de disputat din preliminariile europene, echipa naţională nu mai are nicio şansă de calificare la turneul final al Cupei Mondiale din Rusia. Din acest motiv, FRF negociază rezilierea contractului selecţionerului Christoph Daum.