Brad Pitt şi-a luat avion de vânătoare

Brad Pitt (49 de ani) tocmai și-a făcut cadou un celebru avion de vânătoare din cel de-al Doilea Război Mondial, modelul britanic Spitfire, complet funcțional, "bijuterie" pentru care a plătit nu mai puțin de 3 milioane de dolari, conform publicației The Sun.
Alina Costache
03 dec. 2013, 14:46
Brad Pitt şi-a luat avion de vânătoare

Brad Pitt a devenit fascinat de cel de-al Doilea Război Mondial în special în contextul filmărilor la drama de război „Fury” și și-a dorit neapărat să achiziționeze unul dintre celebrele avioane de vânătoare folosite de Royal Air Force împotriva Germaniei naziste între 1939 și 1945.

Brad Pitt , care a făcut de toate, de la dormitul în tranșee, până la operarea unui tanc adevărat, în cadrul acestui film, a investit acum în achiziția unui astfel de aparat de zbor, avion legendar pentru pasionații de istorie militară”, a precizat o sursă citată de publicația The Sun.

Citeşte şi Brad Pitt nu mai foloseşte săpun. Află de ce a luat această decizie

Brad Pitt nu se oprește însă la a păstra avionul doar pentru decor. El va lua lecții de pilotaj în cadrul Boultbee Flying Academy din Oxford.

„Noi nu facem comentarii cu privire la elevii noștri, dar printre ei se află și câteva personalități celebre. Achiziția de avioane Spitfire este ‘un sport’ foarte popular printre oamenii cu mulți bani”, a declarat un reprezentant al Academiei de zbor.AGERPRES

DailyBusiness
Ilie Bolojan, anunț crucial înaintea deciziei europene pentru Ucraina: „Susținerea Ucrainei este și pentru pacea României”
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Luca Manolache, fotbalistul de la FCSB, mort la 19 ani. Mama lui a făcut declarații sfâșietoare
Bzi.ro
Cătălin Scărlătescu a povestit momentul în care a cerut-o pe Doina Teodoru: „Am umblat o lună cu inelul în buzunar!“
Fanatik.ro
Diana Șucu, dezvăluiri de senzație, după 20 de ani de tăcere: “Pe Dan l-a costat 45 milioane de euro divorțul de fosta soție”
Capital.ro
Data când se schimbă buletinele în România. Românii vor primi cărți de identitate cu cip
Playtech.ro
Regiuni în care româna este limbă oficială. Ţara în care aproape două milioane de români sunt autonomi
DailyBusiness
Iarna revine în forță! România, lovită de un nou val de ninsori în plină primăvară
Adevarul
Trump vrea să distrugă Uniunea Europeană — și să o reconstruiască după chipul său - Politico
wowbiz.ro
Cine o însoțește la cumpărături pe Daciana Sârbu, după divorțul de Victor Ponta? WOWbiz a prins-o „în flagrant” | PAPARAZZI
Spynews
Apariția cu care foștii concurenți de la Power Couple și-au îngrijorat fanii. Ce au pățit Cesima și Theo Zeciu / FOTO
Spynews
5 flori pe care să nu le dăruiești niciodată de 8 Martie. Ce semnificație au, de fapt
Evz.ro
Se elimină un impozit important. Toți românii au de câștigat
Ego.ro
Verdict în cel mai mare PROCES cu SCANDAL din lumea mondenă! Declarațiile EXCLUSIVE ale învinsei
Prosport.ro
FOTO. Andreea Prisăcariu, imagini în costum de baie
kanald.ro
Constanța este sub alertă de gripă aviară! Boala se poate transmite și la oameni! Cu ce avertisment vin specialiștii
Cancan.ro
Cutremur joi seara, în România! Unde s-a zguduit pământul destul de rău
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Călin Georgescu, de neoprit! Anunțul care distruge România: Avem binecuvântarea Rusiei
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Imagini spectaculoase cu controversata Laura Vicol. Unde a apărut „Regina Nordis”
stirilekanald.ro
'Mami, mami, nu...' Ultimele cuvinte ale lui Luca Manolache, înainte să moară! E cutremurător
De ce miros urat batranii?
MediaFlux
Trump apără România! Imaginile care dau fiori rușilor
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Statul Geția: distopia moșilor viguroși și a Babelor de Fier