Catinca Roman este în doliu! Tatăl ei a murit: „Un bon viveur și un bărbat elegant”

Iosif Zilahy, tatăl Catincăi Roman şi primul soț al Mioarei Roman, a murit la vârsta de 90 de ani. Fostul sportiv și antrenor de scrimă a fost căsătorit timp de 12 ani cu Mioara Roman și s-au separat când Catinca avea doar 7 luni.
Filip Stan
21 sept. 2022, 15:42
Catinca Roman este în doliu! Tatăl ei a murit:
Catinca Roman este în doliu! Tatăl ei a murit

Catinca Roman este în doliu! „L-am pierdut pe tata azi noapte. Am avut o legătură specială și a fost un un om deosebit. Aşa doresc să fie ținut minte, ca un bon viveur și un bărbat elegant. RIP tata, rămâi în sufletul nostru pentru totdeauna!”, a scris Catinca Roman pe pagina ei de Facebook.

Citeşte şi: Catinca Roman, bătută şi abuzată: „E groaznic, infernal! La momentul respectiv îmi era rușine”

Catinca Roman (55 de ani) este fiica Mioarei Georgescu (82 de ani) din primul mariaj cu fostul sportiv și antrenor de scrimă Iosif Zilahy (90 de ani). Oana Roman (46 de ani), fiica Mioarei din al doilea mariaj cu Petre Roman (76 de ani), a dezvăluit acum câteva zile că sora ei mai mare se află în spital cu tatăl ei.

Citeşte şi: Catinca Roman, reacția neașteptată la adresa Loredanei Groza: „La noi încă e mentalitatea învechită. Să te pozezi nu știu cum, că ai o vârstă”

După 12 ani de căsnicie, Mioara și Iosif s-au separat în 1968, când fiica lor avea doar 7 luni. Când s-au cunoscut, Iosif avea 27 de ani, iar Mioara 19. „M-a cucerit cu frumusețea ei. Aveam 27 de ani când ne-am cunoscut la sala de scrimă. A fost o poveste de dragoste foarte frumoasă”, spunea acum ceva timp Iosif Zilahy.

Ulterior, Mioara s-a căsătorit cu Petre Roman, alături de care are o fiică, Oana. După divorţul lor, Catinca a preferat să preia numele de familie al tatălui bilogic, Zilahy.

DailyBusiness
Se schimbă data plății pensiilor în aprilie! Anunț oficial pentru toți pensionarii din România
Spynews
Tzancă Uraganu, momente de tandrețe, în mașină, cu Laura Vass! Cum i-au surprins la ceas de seară, paparazzii Spynews.ro
Bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
Fanatik.ro
Mașina specială care va fi lansată în curând în România. Puțini au auzit de acest brand
Capital.ro
Fericire imensă pentru Călin Georgescu. Băsescu i-a dat vestea uriașă fix acum
Playtech.ro
Nici împușcarea, nici gardurile electrice nu rezolvă problema urșilor în România! Avertismentul specialiștilor: „În două luni, apar alții” EXCLUSIV
DailyBusiness
Ciocolata care i-a fascinat pe români după căderea lui Nicolae Ceaușescu revine la raft în România
Adevarul
Cine a fost cu adevărat agentul 007. A pus pe picioare cea mai rețea de spionaj din Europa. Semnificația celor trei cifre
wowbiz.ro
Regele Charles, la spital! Palatul Buckingham a făcut anunțul cu privire la starea de sănătate a monarhului
Spynews
Jo susține că ar fi fost amenințată de Gheboasă: “Lasă că ne întâlnim noi…”. Motivul banal din care a început totul
Spynews
Horoscopul lunii aprilie, cu astrologul Remus Ionescu. Ce se întâmplă în viața fiecărei zodii
Evz.ro
Revenire de senzație. Grupul adulat de români decenii la rând, din nou la TV
Ego.ro
Dana Budeanu... abia o mai recunoști! Cum arăta vedeta acum 15 ani
Prosport.ro
FOTO. Îi face concurență celei mai frumoase femei din lume
kanald.ro
A apucat doar să mai strige. Șeful Salvamont Predeal ar fi suferit un infarct după ce a fost atacat de urs chiar pe stradă
Cancan.ro
Văduva lui Silviu Prigoană, prima apariție publică de la moartea afaceristului! Unde a apărut Mihaela Botezatu
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Cel mai mare actor a murit. A lăsat o amintire de neșters. Soția sa a anunțat tragedia: Am pierdut totul...
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume s-a iubit cu colega ei
stirilekanald.ro
Ea este Mălina, iubita tânărului care a intrat cu mașina într-un TIR. Mesaj cutremurător după moartea lui Alex: „Te voi iubi mereu, așa cum ne-am promis”
Florin Busuioc, internat de urgență la spital: „A fost o formă urâtă de gripă, m-a dărâmat complet”
MediaFlux
Sondaj Verifield: Surpriza de pe locul 2 la prezidențiale. Pe cine ar vota românii
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cifrele lui Nicușor spun lucruri trăsnite: ce facem, ne ducem după „fenta” cu Ponta?