Atentie foarte mare la canalele de scurgere din fata usii de la intrare. Nu pune langa usa din casa bancute sau obiecte metalice deoarece acestea impiedica patrunderea energiilor considerate bune pentru linistea si armonia casei tale.
Pragul usii casei tale trebuie vopsit in rosu daca usa de la intrare este mai stramta. Culoarea rosie amesteca energiile negative cu cele pozitive si le tine la poarta.
Pentru a atrage vibratii pozitive, este bine sa pui flori langa usa de la intrare. Un ghiveci cu trandafiri sau brazi la intrare asigura intrarea energiilor pozitive in locuinta ta.
Pragul usii se spune ca ascunde energii care triaza vibratiile ce patrund in casa. Daca usa de la intrare este ingrijita, curata si are o coronita cu flori sau vasc pe ea, atunci esti casa ta este protejata de spiritele rele si de blesteme.
Citeşte mai mult pe teotrandafir.com