Întreaga scenă s-a petrecut într-o parcare ce aparţine Consiliului Judeţean Timiş şi a fost surprinsă de camerele de supraveghere montate în zonă.
Pe imagini se vede cum bărbatul nervos că a pierdut tichetul de parcare şi trebuie să plătească suma de 200 de lei decide să rezolve problema în stil propriu. Se apropie cu maşina de barieră, se dă jos şi încearcă că împingă bariera cu mâna. Îşi pune la bătaie toată forţa fizică şi la un moment dat reuşeşte să o îndoaie, după care pleacă liniştit.
Clipul a fost postat pe Facebook de un angajat al Consiliului Judeţean Timiş, iar cu ajutorul imaginilor poliţiştii au reuşit săm dea de urma şoferului, care acum este cercetat penal sub infracţiunea de distrugere. Paguba produsă se ridică la aproximativ 1.200 lei.