Evită hainele de inspiraţie masculină! Ştim că sunt la modă, iar unele femei arată răvăşitor în pantaloni bărbăteşti, însă acest trend nu este deloc potrivit siluetei tale. Bărbaţii au o altă conformaţie a corpului, iar hainele lor nu vor face decât să îţi arate kilogramele în plus.
Haine foarte mulate
Hainele strânse pe corp nu arată deloc bine, dacă nu ai o siluetă perfectă. Pe lângă faptul că nu te vei simţi confortabil, te vor face să arăţi cu câteva kilograme în plus. Este important să probezi înainte să cumperi ceva. Asigură-te că bluzele nu îţi vin până la buric, că mâinile nu îţi intră cu greu în mâneci şi că pantalonii nu stau mai bine cu nasturele descheiat.
Citeşte şi Frumuseţe la minut prin 5 trucuri miraculoase
Imprimeurile mari
Dacă ai câteva kilograme în plus, trebuie să ştii că imprimeurile mari nu te avantajează. Alege, în schimb, modele discrete, care să nu atragă atenţia asupra siluetei tale. Dungile verticale subţiază, aşa că include-le în garderoba ta.
Mai multe haine pe care să nu le poarte grăsuţele pe Unica.ro.