CSU Craiova a câştigat cu 2-0 meciul cu Concordia Chiajna după golurile lui Kay (26) și A. Ivan (67). Acesta a fost prima victorie a echipei lui Emil Săndoi după două etape în care a scos doar un punct. Oltenii l-au pierdut pe A. popov, eliminat.
CSU Craiova are 26 de puncte și e pe locul 6, la doar un punct de Dinamo și la egalitate cu ASA Tg. Mureș. Concordia e pe 11, cu 14 puncte.
Concordia Chiajna: Iacob – Bărboianu, Tincu, L. Ion (Dina ’78), Bucurică – Madeira (Cristescu ’70), Giurgiu – Lazăr, Purece, Serediuc – M. Constantinescu (Pena ’61). Antrenor: Cornel Ţălnar.
CSU Craiova: Bălgrădean – Dumitraş, Kay, Popov, Vătăjelu – Achim, Zlatinski (Madson ’90+3) -Nuno Rocha, Bawab (Iliev ’76), Bancu – Ivan (Curelea ’85). Antrenor: Emil Săndoi.