„Am mers să văd Miami Heat – Indiana Pacers şi am trăit cea mai tare experienţă sportivă din viaţa mea (în afara celor avute in fotbal). Totul a fost senzaţional, începând cu atmosfera din tribune şi terminând cu desfăşurarea incredibilă a meciului.
După prima mea întalnire cu NBA-ul, echipa de baschet din Miami mi-a intrat direct la suflet, imediat după Steaua. Şi chiar mi-am promis ca o să-i urmaresc pe Heat de acum încolo. Am terminat vacanţa cum nu se putea mai bine. Ne vedem acasă!„, a scris Alex Chipciu, pe Facebook.
Meciul dintre Miami Heat și Indiana Pacers s-a decis după o repriză de prelungiri, gazdele din Miami impunându-se cu 103-100.