Cinci eclipse în 2018. Astrologul Cristina Demetrescu a dezvăluit cum sunt afectate zodiile

Anul 2018 va fi marcat de 5 evenimente astronomice importante și anume cinci eclipse, dintre care trei de soare și două de lună.
Alina Costache
09 ian. 2018, 12:53
Cinci eclipse în 2018. Astrologul Cristina Demetrescu a dezvăluit cum sunt afectate zodiile

“Vor fi mai multe eclipse de soare și de luna, decât de obicei, iar una dintre ele, cea de luna din 27 iulie, va dura o ora și 43 de minute, devenind cea mai de durata din ultimii 100 de ani”, conform experților în astronomie.

Primul eveniment va fi eclipsa totală de Lună din 31 ianuarie 2018, care va fi vizibilă din Asia, Australia, Pacific și partea de vest a Americii de Nord. Eclipsa va dura 1 oră și 17 minute.

Din România, nu se va observa decât ieșirea Lunii din penumbra Pământului, întrucât maximul eclipsei are loc la 15.31.

O eclipsă parțială de Soare are loc în 15 februarie, care va fi vizibilă din partea sudică a Americii de Sud și Antarctica.

Pe 13 iulie are loc o nouă eclipsă parțială de Soare, vizibilă din extremitățile sudice ale Australiei și Noii Zeelande.

Eclipsa totală de Lună din 27 iulie 2018 este vizibilă din America de Sud, Europa, Africa, Asia și Australia, faza de totalitate durând 1 oră și 42 de minute.

Citeşte mai multe pe huff.ro

DailyBusiness
Sute de angajați din școlile de stat, concediați în urma unei ordonanțe. Decizia se aplică și medicilor
Spynews
Alessia Năstase a vorbit despre divorțul părinților ei, Amalia și Ilie Năstase. Cum a afectat-o separarea: „A fost o perioadă în care nu am înțeles unde mă duc"
Bzi.ro
Se știu primele echipe eliminate de la Asia Express 2025! La acest cuplu nu te așteptai să plece
Fanatik.ro
Metoda ieftină și rapidă care te scapă de buruieni. Nu ai nevoie de sare, oțet sau bicarbonat de sodiu
Capital.ro
Obligatoriu pentru românii care cresc animale la curte. Amendă dacă nu ai o distanță minimă de 10 metri
Playtech.ro
Salarii între 5.900 şi 29.000 de lei în mână într-un domeniu important din România. Grile salariale complete
DailyBusiness
Dispar paracetamolul și amoxicilina din farmacii! UE a dat ordinul!
Adevarul
Controverse legate de originea etnică a lui Hitler. Când a obținut dictatorul nazist cetățenia germană
wowbiz.ro
Minerva este condusă astăzi pe ultimul drum! Fratele Gabrielei Dima, detalii exclusive despre înmormântarea de la Arad: „Slujba va fi ținută de cinci preoți” | EXCLUSIV
Spynews
Cotlete de porc în sos cremos după rețeta lui Chef Horia Manea. Secretul pentru un preparat fraged și gustos
Spynews
Alerta de vreme extremă a fost prelungită și în weekend! Meteorologii au anunțat precipitații mixte și vânt puternic
Evz.ro
Surpriza anului: O nouă televiziune în România. Deja începe să imită
Ego.ro
Vedeta PRO TV regretă relația cu postul! Dezvăluiri neașteptate! EXCLUSIV
Prosport.ro
Reacția lui Jordan Chiles, după ce gimnasta din SUA a aflat ce s-a întâmplat cu apelul ei din proces
kanald.ro
Culiță Sterp a fost condamnat definitiv pentru accidentul rutier din 2022. Magistrații din Cluj au decis ce se va întâmpla cu artistul
Cancan.ro
Influenceriță celebră, reținută de polițiștii aeroportului! Nu le-a venit să creadă ce văd în pașaportul ei
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Călin Georgescu va putea candida din nou. CCR a recunoscut în mod oficial
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
„E ceva extrem de personal. Tremur toată”. A rupt tăcerea despre cei 3 iubiți
stirilekanald.ro
Sebi, tânărul ucis de Vlad Pascu în accidentul de la 2 Mai, ar fi împlinit 23 de ani. Tatăl, sfâșiat de durere, îl sărbătorește la mormânt: "Azi venim la tine în acest loc, a doua noastră casă"
Reacția furioasă a lui Elon Musk după respingerea candidaturii lui Călin Georgescu
MediaFlux
Victor Ponta a renunțat! Decizia luată înainte de ședința CCR!
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Evadarea lui Horațiu Potra: neputință instituțională sau complicitate tacită?