Cine este primul cuplu eliminat de la Insula Iubirii. Doi dintre concurenți au părăsit emisiunea de pe Antena 1. Fanii au rămas fără cuvinte, fiindcă nu se așteptau ca tocmai această pereche să plece acasă atât de rapid.
Este vorba despre Bianca și Robert, care nu au rezistat până la finalul emisiunii. Potrivit paginii ”Viperele Vesele”, cei doi au fost deja eliminați.
”În avans și în exclusivitate pentru urmăritorii paginii de Instagram Viperele Vesele, vă anunțăm că Bianca-Robert reprezintă primul cuplu pentru care, după votul celorlalți participanți, testul insulei se încheie”, este mesajul distribuit pe Instagram.
Până acum, Robert Braia a arătat că nu este un bărbat de încredere pentru iubita sa, Bianca Mitroi. Aceasta a explodat după ce a văzut apropierea bărbatului de ispita Larisa. ”Mi s-a părut amuzant. El e lângă o femeie care fumează. Lui nu-i place asta. Mi se pare o femeie care e pusă pe aventură și atât. Nu cred că o cunoștea neaparat. Ca și cum nu și-a făcut fanteziile. Eu sunt o femeie complexă și a avut parte de pasiune.
Nu am văzut sărut, ceva intenție, poate. Trebuie să mă adun puțin că efectiv nu-mi găsesc cuvintele. E un bărbat ieftin! E rolul ei, el acceptă. Începe să se piardă pe el. A făcut cu multe alte fetele asta. Relația a dispărut. Nu simt că meritam lucrurile astea”, a declarat Bianca.
Tot Robert Braia a fost pus la zid încă de la prima ediție a emisiunii de către mai mulți telespectatori, după ce a mărturisit că i-a aruncat motanii iubitei de la balcon.
Robert a fost sacționat după gestul său recunoscut, legat de felinele Biancăi. La cererea ONG-urilor, concurentul de la Insula Iubirii s-a ales cu deschiderea unui dosar penal de către Poliția Animalelor.
”Din primele cercetări, poliţiştii au stabilit că, în anul 2023, un tânăr de 29 de ani, din Craiova, ar fi aruncat de la etajul 1, al locuinței iubitei sale, de 28 de ani, din Bragadiru, județul Ilfov, doi motani, unul din aceștia suferind răni.
Ulterior, în cursul aceluiași an, cel în cauză ar fi alungat animalele din locuința sa, din Craiova și până în prezent acestea nu au mai fost găsite, aspecte prezentate de cei doi în cadrul unei emisiuni TV”, au comunicat reprezentații Poliției din Dolj.