Dennis Man a adus victoria FCSB-ului cu un gol marcat în mniutul 86, când a reluat în plasă o minge scăpată printre degete de Bălgrădean și a bifat a doua reușită decisivă în doar patru etape, după golul victoriei înscris în prima etapă, împotriva celor de la FC Voluntari.
Echipele de start:
Chiajna: Bălgrădean – Feussi, Tipurici, Albu, Bucurică – Kortzorg, V. Gheorghe – Grădinaru, M. Cristescu, Fota – Pena
Rezerve: Drăghia, Deaconu, Batin, Răducanu, Zeba, Spehar, Munteanu
Antrenor: Vasile Miriuță
FCSB: Niță – Pleașcă, Larie, Bălașa, Momcilovici – Morais, Achim – Grecu, Benzar, De Amorim – Gnohere
Rezerve: Stăncioiu, Alibec, Filip, Fl. Tănase, Ov. Popescu, Enache, Man
După semieșecul cu CS U Craiova, FCSB vrea să reia șirul victoriilor în Liga 1. Trupa lui Nicolae Dică evoluează la Chiajna, echipă care suferă în startul de campionat. Noul antrenor al Concordiei,Vasile Miriuță, are o singură victorie în fața roș-albaștrilor.
”E normal, toată lumea vrea să ne bată, suntem cea mai bună echipă din campionat, avem cele mai multe trofee și, în momentul de față, un lot foarte valoros”, a spus Nicolae Dică, la conferința de presă de dinainte de meci.
Tehnicianul de 37 de ani se gândește să-l titularizeze pe Vlad în meciul cu Concordia Chiajna, care se va disputa duminică, 6 august, de la ora 21:00, și va fi transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, dar să mizeze și pe alți tineri.
Dică se gândește să-l titularizeze pe portarul în vârstă de 18 ani, pentru a-l odihni pe titularul din poarta roș-albaștrilor, Florin Niță. De altfel, în momentul când l-a achiziționat, Becali a declarat că în meciurile mai puțin importante din Liga 1, Vlad va fi titular, pentru a-i da încredere.
CONCORDIA CHIAJNA – STEAUA LIVE VIDEO ONLINE DOLCE SPORT. LIVE STREAM DIGI SPORT
Echipele probabile:
Concordia Chiajna: Bălgrădean – Feussi, Tipuric, Zeba, Bucurică – Cristescu, Albu, V. Gheorghe – Grădinaru, Batin, Răducanu
Rezerve: Drăghia, Fota, Kortzorg, Dobrosavlevici, Pena, Deaconu, Spehar
FCSB: Niță – Enache, Bălașa, Larie, Momcilovic – Pintilii, Ov. Popescu – Man, Tănase, De Amorim – Gnohere
Rezerve: Stăncioiu, Morais, Alibec, Pleașcă, Achim, Benzar, Teixeira