CRAIOVA-STEAUA 0-1. Rusescu o duce pe Steaua în semifinalele Cupei României

CRAIOVA STEAUA 0-1. Steaua s-a calificat, joi, în semifinalele Cupei României, după 1-0 în Bănie, cu CS U Craiova. în ultimul meci jucat pe Stadionul "Ion Oblemenco". Singurul gol al partidei a fost marcat de Rusescu, în minutul 69, din penalty.
Filip Stan
04 dec. 2014, 20:36

CRAIOVA STEAUA 0-1. Alexandru Tudor a dictat penalty după un contact între Bălgrădean şi Râpă. decitia a fost contestată de olteni, dar Tudor a rămas ferm pe poziţie. A fost faza care a decis meciul.

CRAIOVA STEAUA 0-1

End Time FINAL. CRAIOVA-STEAUA 0-1.

90′ Yellow Card cartonaş galben pentru Latovlevici

90′ Yellow Card cartonaş galben pentru Sănmărtean

84′ Yellow Card cartonaş galben pentru Cojocaru

83′ – Substitution schimbare la CRAIOVA. Iese Madson, intră Sin

79′ – Substitution schimbare la STEAUA. Iese Rusescu, intră Ad. Popa

74′ – Substitution schimbare la CRAIOVA. Iese Ferfelea, intră Cârstea

69′ –Goal GOL STEAUA! A marcat RUSESCU, din penalty! CRAIOVA-STEAUA 0-1!

68′ – penalty pentru Steaua! Râpă a profitat de neglijenţa lui Bălgrădean şi a scos o lovitură de la 11 metri

63′ – Substitution schimbare la STEAUA. Iese Neagu, intră Sănmărtean

60′ –  ocazie mare ratată de Bawab

46′ – Substitution schimbare la STEAUA. Iese Toşca, intră Chipciu

46′ – Substitution schimbare la CRAIOVA. Iese Băluţă, intră Herghelegiu

Start Time A început repriza a doua a meciului CRAIOVA-STEAUA.

End Time PAUZĂ. CRAIOVA – STEAUA 0-0.

40′ – ocazie mare pentru Rusescu

33′ – Prepeliţă ratează o mare ocazie

32′ – Bălgrădean îl blochează excelent pe Stanciu

30′ Yellow Card cartonaş galben pentru Breeveld

14′ – Băluţă nu profită de o gafă a lui Papp

7′ – şut al lui Prepeliţă, fără emoţii pentru Bălgrădean

Start Time A început meciul CRAIOVA-STEAUA. Lovitura de începere a fost dată de Ilie Balaci.

CRAIOVA STEAUA LIVE VIDEO. Sunt 14.000 de oameni pe „Ion Oblemenco”, arenă care va fi demolată după meciul CRAIOVA STEAUA.

CRAIOVA STEAUA LIVE VIDEO. Echipele de start

CRAIOVA: Balgradean – Tarnacop, Izvoranu, Frasinescu, Vatajelu – Madson, Brandan, Mateiu – Baluta, Ferfelea – Bawab. Rezerve: Brac, Kay, Velcovici, Andrei Sin, Herghelegiu, Ivan, Cirstea.

STEAUA: Cojocaru – Rapa, Papp, Luchin, Tosca – Neagu, Breeveld – Prepelita, Stanciu, Latovlevici – Rusescu. Rezerve: Arlauskis – Szukala, Chipciu, Matei, Sanmartean, Popa, Vilceanu.

CRAIOVA STEAUA LIVE VIDEO. Pro TV transmite LIVE VIDEO meciul CRAIOVA STEAUA. Online, pe RomaniaTV.net poţi vedea CRAIOVA STEAUA LIVE VIDEO.

CRAIOVA-STEAUA este LIVE VIDEO AICI, AICIAICIAICI şi AICI.

CRAIOVA STEAUA LIVE VIDEO. Ultimul meci al sferturilor de finală din Cupa României, CRAIOVA-STEAUA, este şi ultimul care se va disputa pe Stadionul „Ion Oblemenco”. Fostul „Central” va fi demolat, urmând ca pe locul său să fie construit un stadion de cinci stele. Pro TV transmite LIVE VIDEO ultimul meci de pe legendara arenă din Bănie, CRAIOVA-STEAUA.

CRAIOVA STEAUA LIVE VIDEO. Organizatorii au ţinut să marcheze evenimentul prin câteva momente speciale. Astfel, în faţa a peste 20.000 de spectatori, cel care va da lovitura de start va fi Ilie Balaci. Apoi, la finalul duelului CRAIOVA STEAUA, mai multe glorii alb-albastre vor rupe în mod simbolic câte o bucată de gazon de pe legendara arenă pe care s-a scris istoria Universităţii. „Vreau să iau iarbă din poartă, acolo unde cred că am dat mai multe goluri”, a declarat Craioveanu. „Sperăm ca pe viitoarea arenă să reînnodăm meciuri mari din istoria Craiovei”, a spus şi Cârţu.

CRAIOVA STEAUA LIVE VIDEO. Valeriu Argăseală a declarat că Varela, Keșeru, Filip și Tănase nu au făcut deplasarea pentru meciul CRAIOVA-STEAUA. „Jucătorii lăsați acasă au fiecare o problemă. Tănase are o contractură, Keșeru o stare avansată de oboseală. Filip are o problemă la piciorul stâng, iar la Varela este problema cu glezna stângă. Asta nu înseamnă că nu dăm importanță meciului CRAIOVA-STEAUA. Nu vrem ca jucătorii să se accidenteze mai grav. Sunt foarte importanți jucătorii care vor lipsi, dar nu putem să forțăm. Urmează meciurile cu Iași și Kiev, de asemenea importante. Toți cei care îi suplinesc se ridică la nivelul acestor titulari. Mă gândesc că o să joace Chipciu, atacant. Nu cred că o să înceapă Rusescu titular”, a spus Argăseală înainte de CRAIOVA-STEAUA, meci care va fi LIVE VIDEO la Pro TV.

CRAIOVA STEAUA LIVE VIDEO. Meciul CRAIOVA-STEAUA se va juca cu casa închisă. Oltenii au epuizat toate cele 16.000 de bilete scoase la vanzare online, iar miercuri mai erau cateva bilete la tribuna a doua la magazinul clubului. „Steaua conduce detasat pentru ca e greu sa-i bati. Ma intereseaza foarte mult sa fie vreme buna. Sper sa vad un stadion plin. S-au vandut deja toate cele 16.000 de bilete puse in vanzare. Nu cred ca poate sa bata Craiova, eu le doresc. Steaua e mult peste ce inseamna restul echipelor din fotbalul romanesc. Craiovenii trebuie sa joace pentru a incinta fanii, asa pot face o surpriza. Daca stau incrancenati, vor pierde”, a declarat Ilie Balaci.

CRAIOVA STEAUA LIVE VIDEO. Una dintre factiunile suporterilor olteni, Peluza 97, indeamna fanii sa nu vina joi, de la ora 20:30, la partida CRAIOVA STEAUA. „Peluza Sud 97 indeamna toti suporterii care au ramas langa echipa noastra iubita sa nu cedeze vorbelor aruncate pe internet si a tentatiei de a se duce la ultimul meci de pe Oblemenco. Acest meci nu are nici cea mai mica legatura cu noi. Va veni din nou vremea in care vom fi toti in Peluza Sud, cantand pentru Stiinta noastra. COERENTA SI MENTALITATE INAINTE DE TOATE !!!”, au scris cei de la Peluza 97 înainte de CRAIOVA STEAUA, meci care poate fi urmărit LIVE VIDEO la Pro TV de la ora 20:30.

CRAIOVA STEAUA LIVE VIDEO, ultimul meci din sferturile de finală ale Cupei României, se joacă, joi, de la ora 20:30. Pro TV va transmite LIVE VIDEO partida CRAIOVA-STEAUA.