„Aşa cum v-am promis, echipa României a luptat şi a dat totul pe teren la acest Campionat Mondial. Din păcate, presiunea meciului eliminatoriu ne-a făcut să ne gândim mai mult la rezultat şi mai puţin la bucuria de a juca handbal, aşa cum am făcut-o la meciurile din grupă şi ne-am întors acasă, cred eu, prematur.
Citeşte şi S-au stabilit semifinalistele CM de handbal 2017. PROGRAMUL meciurilor
Mulţumiri speciale pentru oamenii care ne-au susţinut din tribună, dar şi pentru cei care ne-au urmărit din faţă televizoarelor şi ne-au transmis încurajări pe parcursul turneului final! Vă doresc Sărbători fericite şi liniştite alături de cei dragi! Hai, România!„, a scris Cristina Neagu, jucătoarea lui CSM Bucureşti, pe contul său de Facebook.