CSU CRAIOVA – ASTRA GIURGIU 1-0. Prima ocazie a partidei a venit în minutul 18, când lovitura liberă executată de Mitriță a fost boxată de Plamen Iliev. Oltenii au mai fost periculoși în minutul 35, când Gustavo a încercat o reluare spectaculoasă cu călcâiul, execuție care s-a dus însă peste poartă. În minutul 63, craiovenii au avut o ocazie uriașă, dar Erico da Silva a scos de pe linia porții șutul lui Martici. Craiova a dat lovitura în minutul 82, când Mitriță a înscris simplu din 6 metri după o centrare venită de la Mateiu.
CSU CRAIOVA – ASTRA GIURGIU 1-0 (1-0)
Mitriţă 82 (VIDEO AICI)
CSU CRAIOVA: Mitrovic – R. Popa, Kelic, Tiago Ferreira – Martic, Andre Santos (80 Mateiu), Zlatinski, Briceag – Bărbuț (53 Băluţă), Gustavo (75 Burlacu), Mitriță.
ASTRA GIURGIU: Iliev – Belu, Bejan, Erico da Silva, Al. Stan – Seto Takayuki (83 R. Moise), Mrzljak – Val. Gheorghe (88 Culda), Fl. Matei, L. Buș – Urko Vera (66 Abang).
PLAY-OFF ETAPA 1
CLASAMENT