Dinamo, cu Florin Bratu la debut pe banca tehnică, nu le-au pus prea multe probleme oltenilor în prima repriză. Echipa lui Devis Mangia a controlat fără probleme prima parte a jocului, a și avut câteva ocazii, însă Penedo a păstrat poarta neatinsă.
A doua parte forțele s-au echilibrat, dinamoviștii au jucat mult mai bine decât în prima parte a jocului, însă golul a căzut în poarta lor.
Bancu a scăpat pe partea stângă, l-a driblat pe Penedo și a înscris în poarta goală. Debutul lui Bratu n-a putut fi salvat de jucători, care au avut puține ocazii. Craiova s-a calificat în semifinale și este mare favorită la câștigarea trofeului
CSU CRAIOVA – DINAMO 1-0 (0-0)
A marcat: BANCU 56 (VEZI GOLUL VIDEO AICI)
CSU Craiova: Mitrovic – R. Popa, Kelic, Tiago – Martic, Mateiu, Zlatinski, Bancu – Gustavo (Bărbuţ 78), Băluţă, Mitriţă (Burlacu 55).
Dinamo: Penedo – Hanca (Romera 62), Maric, Katsikas, Olteanu – Mahlangu, Monroy – Torje, Nistor, Salomao (Palic 88) – Pesic (D. Popa 78).