Pe scurt: adio, piele ca ciocolata, adio, joaca in valuri, adio, boema camparii la Vama Veche sau la Sfantu Gheorghe.
Si atunci, ce faci? Te bucuri de vacanta visata cu moderatie, cu grija pentru sanatatea ta si te rasfeti mai mult. Atentie! Toate recomandarile sunt valabile incepand chiar din primele saptamani de sarcina.
Fereste-te cat poti de soare
Intre orele 11.00 si 16.00 nu ai ce cauta pe plaja, nici macar sub umbrela. Foloseste lotiuni de corp si de fata cu factor mare de protectie solara; foarte indicate sunt cele pentru copii.
Profita din plin!
Fa plimbari lungi prin apa pana la glezne: te vor scuti macar pentru o vreme de una dintre neplacerile sarcinii: picioarele umflate.
Citeste mai multe despre Cu burtica la mare pe mami.ro