Fotbaliştii s-au mutat în Green City imediat după câştigarea campionatului, în 2009. Au primit câte o casă , ca parte a contractului de muncă încheiat cu Dumitru Bucşaru, patronul clubului. România TV a aflat însă de la angajaţii complexului că, de fapt, jucătorii n-au primit niciodată şi actele de proprietate.
„Acum nu ştiu dacă mai sunt vreo doi fotbalişti. Le-a dat case, dar nu le-a făcut contracte. Galamaz a plecat. Unde avem noi sediu a vrut să-i dea ăstuia de a făcut şi el puşcărie… lui M.M. Stoica! Şi i-a luat-o!„, a spus un angajat al dezvoltatorului, pentru România TV.
Majoritatea fotbaliştilor au plecat când au aflat de ţeapă. „Care a cumpărat aici a luat ţeapă! Şi-a luat ţeapă mare! Au zis ei c-o să facă staţie de pompare, c-o să facă puţuri… N-au făcut nimic. Miroase a gaz apa„, a mai spus acesta.