In primul rand, din punct de vedere al greutatii, femeile tind sa ia kilograme in plus mai repede din cauza metabolismului care se incetineste.
Insa, exista o serie de trucuri care te pot ajuta sa dai jos aproximativ 3 kilograme la doua saptamani, fara sa te infometezi sau sa te supui vreunei diete stupide.
Asadar, pentru a scapa usor de kilograme, fara sa te stresezi prea tare, trebuie sa urmezi aceste reguli:
Elimina grasimile
Incearca sa elimini pe cat de mult posibil din dieta, carnea, branza sau produsele fast food. Consuma in schimb mult somon, sardine, macrou, pentru a creste nivelul de Omega 3. Nu mai folosi decat ulei de masline si evita prajelile si sosurile cu fainoase.
Mananca de doua ori mai multe fibre
Alimentele care contin fibre iti dau senzatia ca nu iti mai este foame si previn acumularea de kilograme. Asadar, 50% din fiecare masa trebuie sa fie format din fibre si anume legume verzi si uscate. Poti avea si un aport de 75% de legume proaspete si 25% de proteine, extrase sin carne de peste sau din oua. Astfel, vei arde grasimile si nu vei mai acumula altele.
Citeşte continuarea pe Lyla.ro.