Cutremur la Steaua. Gigi Becali a schimbat antrenorul principal

Massimo Pedrazzini, singurul antrenor licențiat al Stelei care putea sta pe banca tehnică și care avea voie să dea indicații în timpul meciurilor s-a despărţit vineri de echipa campioană a României.
Filip Stan
11 sept. 2015, 10:19
Cutremur la Steaua. Gigi Becali a schimbat antrenorul principal

Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta ca antrenorul principal al echipei, Massimo Pedrazzini, a parasit echipa noastra, ajungand la un acord amiabil pentru desfacerea contractului de munca.

Acesta va fi inlocuit in functie de catre Dumitru Dumitriu, care va colabora, in continuare, cu staff-ul format din Nicolae Dica, Ciprian Pruna, Marius Popa si Mirel Radoi, directorul sportiv al Stelei„, se arată într-un comunicat al echipei campioane a României.

În vârstă de 69 de ani, Dumitru Dumitriu a antrenat-o ultima oară pe FC Clinceni, în sezonul 2014/2015. El a mai fost antrenorul principal al Stelei în perioada 1994-1997 şi 2005, iar în 2010 a fost director tehnic la Steaua II. Ca antrenor al roş-albaştrilor, Ţiţi Dumitriu a câştigat de patru ori campionatul (1995, 1996, 1997 şi 2005), de două ori a cucerit Cupa României (1996 şi 1997), iar în 1995 şi-a trecut în palmares Supercupa României.

În sezonul 1997-1998 a ajuns în sferturile de finală ale Cupei Cupelor ca antrenor al lui AEK Atena pierzând dramatic calificarea în semifinale împotriva celor de la Lokomotiv Moscova în ultimele minute.

DailyBusiness
Sprijin internațional puternic pentru justiția din România. Ambasadele Occidentale transmit mesaje clare de încredere în țara noastră
Spynews
Top 3 zodii cu cel mai bun suflet! Trebuie să le ai în jurul tău în 2025
Bzi.ro
Dezvăluiri tulburătoare făcute de Alex Velea: „Au nenorocit-o psihic pe Antonia!“
Fanatik.ro
Greșeala pe care o fac majoritatea oamenilor atunci când spală șosetele. Cum să le cureți, de fapt
Capital.ro
Taxă auto pentru mașinile mici, de până la 3,5 tone. Când va intra în vigoare în România
Playtech.ro
Schimbarea din apartament pentru care ai nevoie de semnătura tuturor vecinilor. Amenzile sunt uriaşe
DailyBusiness
Stenograme explozive din dosarul lui Călin Georgescu. ”Câștig sigur. Există un plan, există o strategie pe care numai eu o cunosc”
Adevarul
Trump a vrut să anuleze vizita lui Zelenski în SUA, dar Macron l-a convins să-l primească
wowbiz.ro
Cine este femeia care și-a pierdut viața după ce a fost lovită de o bucată de gheață în Chiajna! Avea doar 35 de ani
Spynews
Cheeseburger cu bacon și maioneză de casă, după rețeta lui chef Horia Manea. Preparatul pe care trebuie să-l încerci
Spynews
Ce program are Irina Fodor la Asia Express. Răzvan Fodor, detalii importante despre competiție: „Când o sun, e deja în cursă”
Evz.ro
Panică în sistemul bancar european. Tranzacțiile, suspendate
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
GALERIE FOTO. Apariție incendiară, într-un corset care a lăsat la vedere prea mult
kanald.ro
E oficial! Guvernul prelungește plafonarea prețurilor la energie și gaze încă 3 luni, respectiv un an
Cancan.ro
BREAKING | Un mare sportiv al României, internat în stare critică la Spitalul Universitar! „Să ne rugăm pentru sănătatea lui”
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Călin Georgescu, în culmea fericirii. Veste uriașă pentru românii care l-au votat
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Iubita fotbalistului, pusă pe site-urile de escorte. A avut relații doar cu milionari celebri
stirilekanald.ro
„Asta își dorește și fiica ta” Igor Cuciuc, decizie radicală la doar 3 luni de la moartea unicului său copil! Nimeni nu credea că va face asta atât de repede
Abdullah Öcalan cere dezarmarea PKK și dizolvarea grupului
MediaFlux
Energia electrică se scumpește cu 60%. Hidroelectrica a făcut anunțul
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cazul penal al lui Călin Georgescu – analiză detaliată