Anunţul făcut de Gina Pistol înainte de noul sezon Masterchef de la Pro TV: „Simt schimbări în corpul meu”

Pro TV și-a lansat grila de toamnă, iar telespectatorii sunt ademeniți cu programe de divertisment și filme, emisiuni și sport.
Filip Stan
21 aug. 2024, 20:56
Anunţul făcut de Gina Pistol înainte de noul sezon Masterchef de la Pro TV:
Gina Pistol va prezenta MasterChef, la Pro TV

MasterChef 2024, cu Bontea, Scărlătescu și Dumitrescu. Pro TV a anunțat data exactă când lansează noul sezon.  „Televiziunea intră într-o nouă eră, iar astăzi deschidem calea către îmbinarea perfectă a lumii digitale – oferind acces la conținutul preferat cu un simplu clic, de oriunde și oricând – cu televiziunea liniară, așa cum o știți de ani întregi (…) Acesta este viitorul televiziunii!”, afirmă șeful Pro TV, Aleksandras Cesnavicius.

Gina Pistol va putea fi urmărită la PROTV începând cu 10 septembrie, de la ora 20.30, la MasterChef. Vedeta a mărturisit pentru Click! ce vară frumoasă a avut și că s-a pus serios pe slăbit pentru că își dorește să mai dea jos câteva kilograme.

„Da, am început de curând. Am început tot cu Carmen Fit. M-am mai antrenat acum mulți ani cu ea și ea s-a apucat de dieta mea. Și acum simt niște schimbări în organismul meu. Nu foarte plăcute. Și, cumva, am apelat la Carmen să mă ajute să mă reconectez cu corpul meu. Pentru că și nemâncatul, dietele ținute prost, te dezechilibrează.

Nu pot eu să mă înfometez. Îmi place mâncarea. Dar am mâncat prost. La un moment dat am avut perioade în care am mâncat foarte prost. Dar, acum mă țin de dietă. Și mi-e foarte greu la filmări să țin dietă, pentru că stau înconjurată de mâncăruri și de tot felul de mirosuri, iar eu sunt pofticioasă”, a spus Gina Pistol.

„O să vedem împreună. Eu vă pot spune ca și om implicat acolo, că este un sezon super. Sunt niște oameni foarte mișto. Nu ai cum să nu-i iubeșți, nu ai cum să nu-i îndrăgești, nu ai cum să nu-ți dorești ca fiecare în parte să câștige trofeul MasterChef și premiul de 70.000 euro. Pentru că deși sunt diferiți, fiecare sunt foarte oameni foarte tari. N-am văzut nimic din imagini”, a mai spus Gina Pistol.

Sorin Bontea, despre întoarcerea la MasterChef. Ce spune despre colegii lui și Gina Pistol: „Asta ne-a ajutat foarte mult”

În primul rând, cel mai așteptat show de către telespectatorii Pro TV este MasterChef, care revine din această toamnă pe micile ecrane.

Bucătarii amatori se vor lupta în preparate pentru a demonstra că au toate ingredientele necesare ca să câștige titlul de MasterChef România 2024.

Îndrăgitul show va fi prezentat de Gina Pistol, iar jurați vor fi chef Sorin Bontea, chef Florin Dumitrescu și chef Cătălin Scărlătescu.

Premiera va avea loc în data de 10 septembrie, de la ora 20:30. MasterChef se va vedea la Pro TV în fiecare zi de luni și marți.

Tot Pro TV propune și Scara B, o super-producție de comedie care explorează viața cotidiană a vecinilor dintr-un bloc din București. Premiera, 12 septembrie, de la ora 21:30. De asemenea, serialul de comedie se va difuza în fiecare zi de joi.

Din grila de programe a Pro TV nu putea lipsi  Vocea României, show-ul care dă cele mai intense emoții. Emisiunea revine cu sezonul 12, iar antrenorii Tudor Chirilă, Irina Rimes, Horia Brenciu & Theo Rose și Smiley, alături de prezentatorul Pavel Bartoș, sunt pregătiți să dea muzica mai tare, începând cu 13 septembrie, în fiecare vineri, de la 20:30.

Și Visuri la cheie continuă, tot cu Dragoș Bucur și echipa – Alex Gavrilescu, Andra Marinescu, Cristina Joia și Omid Ghannadi. În fiecare miercuri, de la 21:30, începând cu 11 septembrie.

Mesajul lui Cătălin Scărlătescu pentru viitorii concurenți MasterChef: „Sunt sătul de influenceri care vin să se vadă la televizor”

Mesajul lui Cătălin Scărlătescu pentru viitorii concurenți MasteChef. Chef-ul îi vrea doar pe care chiar își doresc să câștige, nu pe cei care au ca scop să apară la televizor, pentru publicitate.

Trebuie să vii aici și să îți dorești să câștigi. Dacă nu îți dorești să câștigi… du-te în altă parte. Pleacă de aici că n-ai ce să cauți. Că dacă vii doar să te plimbi, știi…. sunt sătul de influenceri d-ăștia care vin să se vadă și ei la televizor o dată și gata.

S-a dus era. (…) Gândiți-vă că suntem de toate genurile pe planeta asta. Nu toți sunt sinceri. Nu toți vin aici pentru a câștigă acest trofeu”, a declarat Cătălin Scărlătescu într-un interviu pentru Ciao.ro.

Citește și: Reacția oamenilor când îl văd pe Cătălin Scărlătescu pe stradă, după ce s-a aflat că s-a întors la Masterchef. ”Oriunde am fost”

Cătălin Scărlătescu are interzis să se mai îngraşe

Cătălin Scărlătescu, una dintre figurile emblematice ale gastronomiei românești, este gata să revină pe micile ecrane în sezonul 9 al MasterChef România. Acest sezon promite să fie unul plin de surprize și preparate inedite, însă pentru jurat, participarea la show implică și provocări personale semnificative legate de menținerea greutății. Astfel că partenera sa de viaţă, Doina Teodoru, i-a dat interzis să se îngraşe şi îl ţine doar pe salate.

Nu am ținut mari diete, doar mi-am închis robinetul la mâncare. Dacă înainte mâncam un kilogram, acum mănânc 150 de grame, de orice, doar am diminuat cantitatea”, a explicat Scărlătescu în urmă cu ceva timp.

Această schimbare radicală în stilul său de viață i-a permis să-și mențină greutatea constantă în ultimii cinci ani, stabilizându-se la aproximativ 102-103 kilograme.

DailyBusiness
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, dă asigurări că nu vom petrece Paștele pe întuneric. ”NU există risc de black-out în România, în condițiile actuale!”
Spynews
“Oxicomana lui Vlad Pascu”, postare sfâșietoare, după moartea suspectă a lui Rareș. Cine l-ar fi găsit decedat în casă
Bzi.ro
Ce va face Irinel Columbeanu de Sărbătorile Pascale: Ce meniu special va avea la azilul de bătrâni
Fanatik.ro
Aceasta este cea mai bună făină pentru cozonac. Îl face pufos și delicios, dar puține gospodine știu să o aleagă
Capital.ro
Cea mai mare actriță s-a stins. A lăsat în urmă o moștenire artistică greu de egalat. Va rămâne în inimile tuturor
Playtech.ro
Alocaţie pentru copii 2025. Cine mai primeşte ajutorul de la stat în funcţie de...
DailyBusiness
Vouchere de vacanță 2025. Guvernul aprobă normele de accesare! Ce trebuie să facă bugetarii pentru decontare
Adevarul
Ghid de supraviețuire în războiul sondajelor electorale. Ștefureac: „80% din ce s-a publicat până acum sunt advertoriale electorale”
wowbiz.ro
Al patrulea DECES la Spitalul Sf. Spiridon din Iași! S-a aflat despre încă un MEDIC MORT
Spynews
A pus punctul pe i! Decizia radicală a Georgianei Lobonț în legătură cu familia ei. Nu mai vrea niciodată să treacă prin asta!
Spynews
Ce decizie a luat Sânziana Negru pentru casa ei din Moldova. A făcut schimbări majore de când a început lucrările: “M-am speriat când am văzut”
Evz.ro
Anunț de la Casa de Pensii. Document obligatoriu pentru pensionari
Ego.ro
Ce a pățit Armin. Nicoară, imediat după ce a devenit tată! Probleme cu botezul și... EXCLUSIV
Prosport.ro
FOTO. Teodora Stoica, imagini fabuloase din Japonia. A fost la templul acoperit cu foiță de aur
kanald.ro
Abia acum a ieșit la iveală al patrulea deces de la spitalul Sf. Spiridon din Iași. Este vorba de o doctoriță de 56 de ani
Cancan.ro
Dalida din Las Fierbinți a băut până nu a mai știut de ea. Și Scărlătescu s-a făcut PRAF
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
România a pierdut un cântăreț uriaș. Ne-a lăsat comori pe note muzicale. A cântat pentru toți și a murit în tăcere
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Despărțirea anului între milionari! Prietena Soranei Cîrstea a rupt mariajul de 9 ani cu fostul celebru fotbalist
stirilekanald.ro
Imagini cutremurătoare cu Rareș Ion, tânărul care a murit după supradoză, filmate de Maru. Se vede clar cum i-a procurat substanțe interzise, deși neagă că ar avea o implicare. Prietena lui Rareș rupe tăcerea: "Își bătea joc de el"
Alertă la un baraj din România, vechi de peste 50 de ani. Începe să cedeze betonul
MediaFlux
Traian Băsescu intervine în alegeri! Anunț despre Nicușor Dan și Elena Lasconi
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Semnificațiile zilei de azi: Miercurea Trădării, ziua în care iubirea a fost vândută pe 30 de arginți