Doi bărbați, atacați de urs pe Transfăgărășan după ce l-au hrănit și s-au fotografiat cu el

Imaginile cu doi bărbați atacați de un urs pe Transfăgărășan au devenit virale pe rețelele de socializare. Cei doi au coborât din mașină, au hrănit animalul și s-au fotografiat cu el.
Alina Costache
11 iul. 2024, 08:40
Doi bărbați, atacați de urs pe Transfăgărășan după ce l-au hrănit și s-au fotografiat cu el

Imaginile cu doi bărbați atacați de urs pe Transfăgărășan au fost distribuite pe toate rețelele de socializare miercuri, 10 iulie. Cei doi au coborât din mașina parcată pe marginea drumului, au hrănit animalul și s-au fotografiat cu el. Ursul a atacat la un moment dat, iar momentul a fost surprins de trecători.

Doi bărbați, atacați de urs pe Transfăgărășan

Imaginile care au ajuns pe rețelele de socializare i-au luat prin surprindere pe români, care au criticat gestul celor doi bărbați. Pozele ar fi fost făcute pe Transfăgărășan în această lună, iar persoanele din imagini ar fi doi ucraineni. În imagini se poate observa cum bărbații hrănesc animalul, se apropie fără teamă de el și își fac și poze. Mai mult, în apropiere poate fi observat un alt urs care vrea să se apropie de cei doi, dar apoi se sperie de mașinile care trec și se retrage.

Citește și: Mărturia dureroasă făcută de mama fetei ucise de urs la Jepii Mici, la scurt timp după tragedie. Ce i-a spus Dianei înainte s-o piardă definitiv: „Te rog, nu te du!”

După un timp, ursul îl atacă pe unul dintre bărbați, acesta fiind dat jos de animal. Din fericire, ursul se sperie de claxoanele mașinilor care trec și fuge.

Citește și: Mircea Fechet: Situaţia urşilor este scăpată de sub control, în fiecare zi avem mesaje RO-Alert

 

 

DailyBusiness
Busu, la un pas de moarte. Cine l-a salvat pe prezentatorul de la Pro TV: „Mi-a rupt cinci coaste și îi mulțumesc”
Spynews
Anunț ANM de ultimă oră! A fost emis cod galben de vreme severă. Zeci de județe, sub atenționare
Bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
Fanatik.ro
De ce să nu arunci varza murată chiar dacă a trecut iarna. Ce poți să faci cu ea pe timp de vară
Capital.ro
Călin Georgescu, de neoprit. Toate șansele să devină președinte. Verdictul venit acum
Playtech.ro
Cele mai periculoase semne de circulaţie! Rămâi şi 90 de zile fără permis
DailyBusiness
Se schimbă data plății pensiilor în aprilie! Anunț oficial pentru toți pensionarii din România
Adevarul
PSD sună mobilizarea pentru Crin Antonescu cu previziuni sumbre: ieșirea de la guvernare, primari aleși în două tururi și posturi tăiate SURSE
wowbiz.ro
Regele Charles, la spital! Palatul Buckingham a făcut anunțul cu privire la starea de sănătate a monarhului
Spynews
Insula din Grecia perfectă pentru familii. Priveliștile sunt spectaculoase, iar apele calme sunt ideale pentru înotătorii începători
Spynews
Cine sunt și cum arată surorile lui chef Alexandru Sautner. Doina Militaru și Cristina Iacob au gătit pentru jurați și au primit cuțitul de argint
Evz.ro
Bendeac, vorbe grele despre Dan Negru: Un manipulator filorus
Ego.ro
Dana Budeanu... abia o mai recunoști! Cum arăta vedeta acum 15 ani
Prosport.ro
FOTO. Îi face concurență celei mai frumoase femei din lume
kanald.ro
Pensii mai mari cu 200 de lei pentru acești pensionari! Sumele de bani vor fi livrate într-o săptămână
Cancan.ro
Nuntă secretă în politică! Fostul prim-ministru al României s-a căsătorit la Viena cu deputata care i-a furat inima
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
România a pierdut cel mai mare artist. A fost o legendă. Rămâne veșnic în inimile românilor
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume s-a iubit cu colega ei
stirilekanald.ro
Presimțirea sumbră a soției căpitanului Bătănoiu, comandatul de la manșa avionului prăbușit la Balotești
Florin Busuioc, internat de urgență la spital: „A fost o formă urâtă de gripă, m-a dărâmat complet”
MediaFlux
România ar putea rămâne în beznă de Paşte: Avertismentul Transelectrica
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Actriţa din piesa care a deranjat Biserica, ameninţată: Nu-mi venea să cred