Dorinel Munteanu (50 de ani), cel mai selecționat jucător din istoria echipei naționale, traversează momente delicate după ce a suferit o operație. Dorinel Munteanu a ales să fie operat la clinica Saint George din Nisa, iar medicii i-au aplicat o proteza la șoldul drept.
Acum sunt bine. Sunt în recuperare în Franța. Nu a fost foarte complicată operația, dar vă spun sincer că mi-a fost frică. M-am dus cu frică pe masa de operație. De ceva vreme tot au apărut durerile(…)nu mai puteam să merg normal, șchiopătam și spatele mă durea îngrozitor, a declarat Dorinel Munteanu pentru Gazeta Sporturilor.
Fostul internațional român, în vârstă de 50 de ani, suferea de artroză, o boală care îi provoca pe lângă dureri foarte mari și dificultăți de a mai merge normal.