În anii '80, interpretul de muzică populară Ion Dolănescu trăia o frumoasă poveste de dragoste cu gimnasta Nadia Comăneci. Fiind atât de îndrăgostit de zeiţa de la Montreal, artistul i-a compus şi o melodie acesteia.
Cei doi petreceau vacanţe de vis, la mare. Gimnasta a rupt relaţia şi a fugit în America. Cei doi s-au reîntâlnit însă după 20 de ani şi au cântat împreună într-o emisiune TV.
Citeşte şi Imagini de colecţie cu Nadia Comăneci şi Ion Dolănescu, de pe vremea când se iubeau nebuneşte FOTO
În anii ’80, interpretul de muzică populară Ion Dolănescu trăia o frumoasă poveste de dragoste cu gimnasta Nadia Comăneci. Fiind atât de îndrăgostit de zeiţa de la Montreal, artistul i-a compus şi o melodie acesteia.
Cei doi petreceau vacanţe de vis, la mare. Gimnasta a rupt relaţia şi a fugit în America. Cei doi s-au reîntâlnit însă după 20 de ani şi au cântat împreună într-o emisiune TV.
Citeşte şi Imagini de colecţie cu Nadia Comăneci şi Ion Dolănescu, de pe vremea când se iubeau nebuneşte FOTO