EUROPA LEAGUE. Răzvan Marin a reuşit un assist la partida Standard Liege – FC Krasnodar, scor 2-1, Ştefan Radu a obţinut cu Lazio o victorie în meciul din deplasare cu Marseille, scor 3-1, iar Andrei Ivan (din minutul 46) şi Rapid Viena au pierdut în faţa echipei Villarreal, scor 0-5. Ludogoreţ Razgrad, cu Cosmin Moţi integralist şi Claudiu Keşeru pe teren până în minutul 84, a remizat, joi seară, în deplasare, scor 1-1, cu AEK Larnaca.
EUROPA LEAGUE. Rezultate şi marcatori
GRUPA A
AEK Larnaca – Ludogoreţ Razgrad 1-1
Larena 25p / Lukoki 7
FC Zurich – Bayer Leverkusen 3-2
Marchesano 44, Domgjoni 59, Odey 78 / Bellarabi 50, 54
Clasament: 1. FC Zurich 9p, 2. Bayer Leverkusen 6p, 3. Ludogoreţ 1p, 4. AEK Larnaca 1p.
GRUPA B
RB Leipzig – Celtic Glasgow 2-0
Cunha 31, Bruma 35
FC Salzburg – Rosenborg 3-0
Dabbur 34, 58, Wolf 53
Clasament: 1. FC Salzburg 9p, 2. RB Leipzig 6p, 3. Celtic Glasgow 3p, 4. Rosenborg 0p.
GRUPA C
FC Copenhaga – Slavia Praga 0-1
Matousek ’46
Zenit Sankt Petersburg – Bordeaux 2-1
Dziuba 41, Kuziaiev 85 / Briand 26
Clasament: 1. Zenit 7p, 2. Slavia Praga 6p, 3. FC Copenhaga 4p, 4. Bordeaux 0p.
GRUPA D
Anderlecht – Fenerbahce 2-2
Bakkali 35, 50 / Frey 54, hasan Ali Kaldirim 57
Spartak Trnava – Dinamo Zagreb 1-2
Ghorbani 32 / Gavranovic 64, Orsic 77
Clasament: 1. Dinamo Zagreb 9p, 2. Fenerbahce 4p, 3. Spartak Trnava 3p, 4. Anderlecht 1p.
GRUPA E
Qarabag FK – Vorskla 0-1
Kulach 48
Sporting Lisabona – Arsenal Londra 0-1
Welbeck 77
Clasament: 1. Arsenal 9p, 2. Sporting 6p, 3. Vorskla 3p, 4. Qarabag 0p.
GRUPA F
AC Milan – Betis Sevilla 1-2
Cutrone 83 / Sanabria 30, Celso 55
Dudelange – Olympiacos Pireu 0-2
Torosidis 66, Fortounis 81
Clasament: 1. Betis 7p, 2. AC Milan 6p, Olympiakos 4p, 4. Dudelange 0p.
GRUPA G
Glasgow Rangers – Spartak Moscova 0-0
Villarreal – Rapid Viena 5-0
Fornals 26, Ekambi 30, Barac 45a, Raba 63, Moreno 85
Clasament: 1. Glasgow Rangers 5p, 2. Villarreal 5p, 3. Rapid Viena 3p, 4. Spartak Moscova 2p.
GRUPA H
Eintracht Frankfurt – Apollon Limassol 2-0
Kostic 13, Haller 32
Olympique Marseille – Lazio 1-3
Payet 86 / Wallace 10, F. Caicedo 59, Marusic 90
Clasament: 1. Eintracht Frankfurt 0p, 2. Lazio 6p, 3. Marseille 1p, 4. Apollon Limassol 1p.
GRUPA I
Beşiktaş – Genk 2-4
Vagner Love 74, 86 / Samatta 23, 70, Ndongala 81, Piotrowski 83
Sarpsborg – Malmo 1-1
Halvorsen 87 / Vindheim 79
Clasament: 1. Genk 6p, 2. Sarpsborg 4p, 3. Malmo 4p, 4. Beşiktaş 3p.
GRUPA J
FC Sevilla – Akhisarspor 6-0
Roque Mesa 7, Sarabia 9p, Lukac 35a, Muriel 50, Promes 60, Mercado 67
Standard Liege – FC Krasnodar 2-1
Emond 47, Laifis 90+3 / Ari 39
Clasament: 1. FC Sevilla 6p, 2. FC Krasnodar 6p, 3. Standardm Liege 6p, 4. Akhisarspor 0p.
GRUPA K
Jablonec – FC Astana 1-1
Povazanec 4 / P. Henrique 11
Rennes – Dinamo Kiev 1-2
Grenier 41 / Kedziora 21, Buialski 89
Clasament: 1. Astana 5p, 2. Dinamo Kiev 5p, 3. Rennes 3p, 4. Jablonec 2p.
GRUPA L
Chelsea – BATE Borisov 3-1
Loftus-Cheek 2, 8, 54 / Rios 79
PAOK Salonic – Vidi FC 0-2
Huszti 13, Stopira 45
Clasament: 1. Chelsea 9p, 2. PAOK Salonic 3p, 3. Vidi 3p, 4. BATE Borisov 3p.