Culiță Sterp și Daniela Iliescu au început un nou capitol din viața lor. Cei doi au decis să se mute în propriul apartament, renunțând la viața la casa cu curte în care locuiau. Deși inițial penthouse-ul din Sebeș fusese cumpărat de artist ca investiție, planurile s-au schimbat, iar acum acesta a devenit noul lor cămin.
View this post on Instagram
Apartamentul se află în Sebeș, Alba, fiind decorat de Culiță împreună cu soacra sa, mama Danielei.
”Pentru că sunt extrem de multe întrebări pe tema asta. Noi când am început să vorbim, Culiță a cumpărat acest penthouse în Sebeș, mai mult ca investiție. Apoi, când a plecat la Survivor, eu am amenajat apartamentul pe care îl aveam eu la Hațeg, ca să ne mutam după ce voi naște. Nu ne-am mai mutat acolo, ne-a fost mai comod să stăm acasă la mine (la părinți) că e mare, e curte, etc Milan e cel mai fericit acolo. Cu timpul am zis, hai să ne amenajăm penthouse-ul dacă e deja la îndemână, iar pe viitor ne dorim să ne mutăm la casă.
De vreo 3-4 ani, tot facem câte ceva, dar în ultimul an ne-am pus mai serios pe treabă și imediat o să ne mutăm. N-am prea stat să calculăm lucrurile, am făcut cum a fost mai comod și cred că toate se întâmplă fix când și cum trebuie. Cert e că am fost foarte comozi până acum și n-a fost cea mai mare prioritate pentru noi”, a povestit Daniela.
View this post on Instagram
Recent, cei doi și-au adus și fiica acasă.
,,Astăzi ne-am adus printesa acasă! Mulțumim Doamne pentru tot, în primul rând că este sănătoasă și ea și mama ei și că e totul bine.”, a explicat Culiță.