FCSB – CRAIOVA 2-1. Becali revine lider în Superligă

Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FCU Craiova, în etapa a 16-a din Superligă. Gazdele au jucat în inferioritate numerică timp de mai bine de 40 de minute.
Filip Stan
12 nov. 2023, 19:52
FCSB - CRAIOVA  2-1. Becali revine lider în Superligă

UPDATE FCSB a început tare meciul cu FCU Craiova şi a deschis scorul în minutul 9, prin Florinel Coman, din lovitură liberă, După numai două minute, Mascarenhas l-a faultat în careu pe Băluţă şi arbitrul Adrian Cojocaru a dictat penalti. A executat şi a transformat Olaru în minutul 12. Meciul a luat o altă turnură în minutul 57, când Valentin Creţu a primit roşu direct pentru o intrare la Bahassa şi a fost eliminat. În minutul 65 Blănuţă a redus din diferenţă, cu o lovitură de cap, dar oltenii nu au avut forâa să egaleze şi bucureştenii s-au impus cu 2-1.

FCSB are 34 de puncte şi este lider în clasament, iar FCU Craiova ocupă locul 14, cu 15 puncte.

FCSB – CRAIOVA LIVE VIDEO ONLINE STREAMING FCSB și FCU Craiova se înfruntă de la ora 21:00, în runda cu numărul 16 din Superligă. Partida va fi televizată pe Prima Sport 1, Orange Sport 1 și Digi Sport 1. Roş-albaştrii au pierdut precedentul meci disputat în campionat, 1-2 cu Rapid (acasă), insuccesul oprind o serie pozitivă formată din patru victorii şi patru rezultate de egalitate.

FCSB – CRAIOVA LIVE VIDEO ONLINE STREAMING DIGI SPORT

Echipele de start

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Ngezana, Lixandru, Radunovic – Djokovic, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, Radaslavescu, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – Dawa, Haruț, Miculescu, Gogescu, M. Toma, Ov. Popescu, Cr. Ganea, D. Rotariu

Antrenor: Elias Charalambous

DIGI SPORT LIVE KOSOVO-ISRAEL ONLINE STREAMING, meciul la care se vor uita toţi românii. Ultimele lupte pentru Euro 2024!

FCU Craiova: Gurău – R. Negru, Compagnucci, Lacroix, Mascarenhas – Dr. Albu, Van Durmen – Sidibe, A. Chițu, Bahassa – V. Blănuță
Rezerve: R. Popa – D. Henriques, V. Pop, V. Achim, Baeten, Blidar, Asamoah, M. Ilie, Ibrahim

Antrenor: Giovanni Costantino

FOTO Rolls-Royce-ul lui Gigi Becali, implicat într-un accident rutier. Latifundiarul din Pipera, care era la volan, extrem de nervos: „Un netrebnic!”
Vicecampioana României este fără victorie de trei etape și vine după înfrângerea din derby-ul cu Rapid de pe Arena Națională, scor 1-2. FCSB a legat două remize consecutive în Superligă, însă poate reveni pe primul loc în clasament în cazul unei victorii, după ce CFR Cluj a remizat cu Poli Iași, scor 3-3.

De cealaltă parte, oltenii au cinci meciuri consecutive în campionat fără victorie, dar vin după remiza din derby-ul orașului cu Universitatea Craiova, scor 1-1. FC U Craiova se află pe locul 14 în campionat și poate urca în cazul în care reușește să se impună în duelul din deplasare.

În meciul tur, FCSB a reușit să se impună datorită golurilor marcate de Miculescu, Florinel Coman și Malcom Edjouma, în timp ce singurul gol al oltenilor a fost marcat de Sidibe, din penalty.

Spynews
Edi Iordănescu se întoarce în Germania, după Euro 2024. Va mai antrena sau nu Echipa Națională de Fotbal a României
Bzi.ro
Lovitură dată de ProTV! Gina Pistol va prezenta MasterChef!
Fanatik.ro
Turiștii români au ajuns să se certe în vacanțele din Grecia. Motivele sunt incredibile: “Vin în concediu, nu vreau să fiu deranjată”
Capital.ro
NU se mai plătește TAXĂ. Scutirea va fi trecută în lege: Exact cât are nevoie o familie
Playtech.ro
Loredana Groza s-a făcut de RÂS! Imaginile ȘOC pe care le vrea ȘTERSE urgent
DailyBusiness
Codul Rutier a fost modificat! Se aplică noi amenzi în aceste situații!
Adevarul
Cum era să fie dat jos Ceaușescu cu cinci ani înainte de Revoluție. Complotul secret la care a participat și Ion Iliescu
Spynews
Câți bani va încasa România pentru parcursul de la Euro 2024. Suma colosală cu care s-a întors acasă Echipa Națională de Fotbal
Spynews
Star Matinal. Ioana și Ilie Năstase s-au despărțit? Soția fostului tenismen s-ar fi întâlnit cu Nick Rădoi / VIDEO
Evz.ro
Antonia a încins, din nou, internetul. Vedeta le-a sucit mințile fanilor
Impact.ro
ȘOC! I-au ieșit sânii voluptoși din rochie! Mădălina Ghenea, GAFĂ de INFARCT în dormitor, a arătat TOT
Prosport.ro
FOTO. Alexandra Stan, imagini „interzise” pentru a susține naționala României la EURO
wowbiz.ro
Irina Columbeanu și Ramona Gabor l-au scos pe Irinel Columbeanu de la azil! Gestul emoționant făcut de fiica fostului milionar! Unde l-a dus pe tatăl ei?
Cancan.ro
Ilie Năstase s-a despărțit de Ioana: 'Durere mare…'. A plecat singur în Cehia, cu lacrimi în ochi!
Playsport.ro
Andreea Mantea n-a mai ascuns NIMIC! Imaginile astea ar trebui interzise! Cum s-a lăsat pozată pe plajă
kanald.ro
Emiterea deciziilor de recalculare a pensiilor nu va fi amânată: Daniel Fenechiu „Sunt convins că sunt dificultăți, pentru că în momentul de față este și un proces de informatizare al Casei Naționale de Pensii”
Capital.ro
România, cea mai nouă forță a Europei. Alianța care ne pune pe harta lumii. S-a semnat
StirileBZI
Izvorul „Elixirul vieții”, secretul nemuririi descoperit de Ceaușescu! Cea mai pură apă din lume!
Prosport.ro
FOTO. Face avere din imaginile cu ea dezbrăcată, iar acum a câștigat un concurs de tras palme între femei!