„Ninge şi se aude cum fulgeră şi tună. Ce anotimp e ăsta? Ce vreme e asta? Ninsoare cu tunete si fulgere” , se aude pe filmarea suprinsă în Petroşani, judeţul Hunedoara.
În Mehedinți a căzut grindină de mari dimensiuni.
În Caransebeș vântul a suflat neobișnuit de tare și a smuls acoperișul unui service auto. Acesta a fost aruncat peste trei mașini parcate în zonă, pe care le-a avariat serios. Din fericire, nimeni nu a fost rănit.
În Reșița, un copac de mari dimensiuni a căzut peste un autobuz care se afla în mers. Călătorii s-au speriat teribil însă au scăpat nevătămați.
Ciclonul care a făcut ravagii în ultimele zile în partea de nord a Europei, în special în Marea Britanie şi Germania de nord, ajunge zilele următoare în România, conform meteorologilor.