Fetele au lăsat la o parte tenișii, pantalonii scurți și tricourile sport și au impresionat pe toată lumea cu o schimbare radicală. Eliza Samara, Bernadette Szocs, Daniela Dodean au îmbrăcat ținute glamour, ultrafeminine și extrem de prețioase. Totul pentru o ședință foto luxury la care au mai participat și Andreea Dragoman, băieții din lotul național, antrenorii care-i conduc la turneele finale, dar și cel mai frumos cuplul din fruntea unei federații
sportive românești, Beatrice și Cristi Romanescu.
„Când ești sportiv de înaltă performanță și stai sute de ore în echipament, cumva se creează o imagine, care în realitate este ușor diferită. Eu asta am vrut să arătăm, o imagine a unor fete superbe și băieți excepționali, a unor oameni frumoși la propriu și la figurat„, spune Beatrice Romanescu, manager al Federaţiei Române de Tenis de Masă.
Cu toate că gândul lor a mai zburat la competiția de la Nantes, jucătoarele de tenis de masă din lotul național al României și-au intrat perfect în rolul de femei fatale pe care l-au avut la ședința foto. Au recunoscut că nu-i deloc ușor să pozezi și au mărturisit că n-ar renunța la sport pentru modelling.
„Ne simțim foarte bine, suntem ca prințesele din basme. Este greu să pozezi, nu este deloc ușor să stai 10-12 ore la un shooting, dar nouă ne place„, a declarat Daniela Dodean.