Simona Marcu şi mama ei sunt hotărâte să lupte pentru o parte din moştenirea lui Nae Lăzărescu. Din informaţiile pe care le au ele, actorul nu a lăsat un testament. Cele două femei l-au angajat pe avocatul Florin Bărbuceanu, care a declanşat deja o acţiune la tribunal, potrivit click.ro.
Disputa se va da cu actuala nevastă a actorului.
Conform legii, fiica ar trebui să primească 3/4 din bunuri, în timp ce văduva ar urma să rămână cu restul. „Aştept ca pârâta să ne contacteze şi să ajungem la o înţelegere amiabilă, nu neapărat la cotele prevăzute de lege. Ar fi o dovadă de înţelepciune şi o lecţie de viaţă”, a spus avocatul Bărbuceanu.
Simona şi-a condus tatăl pe ultimul drum, iar la înmormântarea lui Nae Lăzărescu s-a întânit pentru prima dată cu soţia acestuia. Cele două nu au vorbit.
CITEŞTE ŞI: Fiica secretă a lui Nae Lăzărescu a făcut primele declaraţii: Nu e ca şi cum aş fi fost lângă el