TURNEUL CAMPIONILOR 2018. Finala a fost foarte echilibrată în primul set, însă neamțul a fost cel care a reușit un break ce s-a dovedit decisiv la 4-4. A avut poi un serviciu impecabil și a reușit să-și adjudece primul set, 6-4. Setul doi a început la fel de bine pentru Zverev, care la un moment dat a avut 3-1. A fost momentul în care Djokovic a încercat să reintre în meci. Totuși, chiar dacă are numai 21 de ani, Zverev a reușit să reziste forcingului lui sârbului și a tranșat meciul și datorită unui serviciu fantastic.
Mega-vedete surprinse în metrou, deşi au bani să-şi cumpere şi avion
TURNEUL CAMPIONILOR 2018. În meciul al doilea din grupe, Djokevic reușise să treacă lejer de Zverev, 6-4, 6-1. Pentru Zverev a fost prima finală de la Turneul Campionilor din carieră, în timp ce pentru Djokovic a fost a şaptea, având cinci trofee obținute, 2008, 2012, 2013, 2014, 2015.