Florin Prunea a făcut această remarcă după ce atacantul Bojan Golubovic a fost certat de o parte a suporterilor pentru penalty-ul ratat în prelungirile partidei cu Dinamo. Prunea a fost sancţionat cu avertisment scris de către Comitetul Director al clubului.
„Comitetul Director al CSMS Iaşi a luat act, cu surprindere, de declaraţiile defăimătoare ale preşedintelui executiv al clubului, domnul Florin Prunea, la finalul partidei CSMS Iaşi – Dinamo Bucureşti, din cadrul etapei a VII-a a Ligii I de fotbal. În condiţiile în care publicul ieşean prezent la meci şi-a încurajat permanent echipa favorită, evoluţia bună a acesteia din ultima perioadă datorându-se şi susţinerii ieşenilor, Comitetul Director consideră că declaraţiile domnului Florin Prunea sunt o jignire la adresa ieşenilor şi a instituţiilor Iaşului. Comitetul Director a luat decizia sancţionării preşedintelui executiv Florin Prunea cu avertisment scris, cu atât mai mult cu cât domnul Prunea este la a doua ieşire în presă în care aduce prejudicii imaginii clubului şi implicit a Iaşului. În cazul unei noi recidive, Comitetul Director îşi rezervă dreptul de a lua măsuri regulamentare mai severe”, a declarat preşedintele Comitetului Director al CSMS Iaşi, Leonid Antohi.