Formula 1: Raikkonen revine după patru ani la Ferrari

Formula 1: Revenit la Ferrari după patru ani de absență, Kimi Raikkonen s-a pus pe treabă, luni, la Maranello, pentru a face cunoștință cu noul său monopost.
Daniel Spătaru
14 ian. 2014, 17:22
Formula 1: Raikkonen revine după patru ani la Ferrari

FORMULA 1: Pilotul finlandez și-a început luni pregătirea la scuderia italiană în vederea viitorului sezon de Formula 1. Primele trei zile din această săptămână sunt consacrate exercițiilor în simulatorul virtual. Înconjurat de inginerii de la Maranello, cel care a evoluat sub culorile Scuderiei între 2007 și 2009, cu un titlu de campion mondial la activ (în 2007), a intrat imediat în subiect.

”Este minunat să revii la treabă, a declarat finlandezul pe site-ul oficial al scuderiei Ferrari. Am început să mă familiarizez cu noile proceduri și cu noile sisteme pe care le vom utiliza anul acesta. Din acest punct de vedere, simulatorul este cu adevărat foarte util. Sunt, într-adevăr, multe de făcut, însă munca nu diferă de cea din trecut. Pentru mine, aceste momente la Maranello îmi permit să-mi petrec timpul cu echipa și să-mi regăsesc numeroși prieteni”.

Primele antrenamente din această iarnă cu noul monopost F1 V6 turbo hibrid al scuderiei vor avea loc, potrivit Agerpres, la sfârșitul lunii ianuarie, la Jerez (Spania).

DailyBusiness
Laptele e mai ieftin în Italia decât în România. Prețurile de la raft te vor lăsa fără cuvinte!
Spynews
Rețetă de prăjitură cu cremă fină de iaurt și marmeladă. O vei găti și a doua oară
Bzi.ro
Mădălina Ghenea, apariție răvășitoare doar în lenjerie! Imagini spectaculoase cu bruneta focoasă!
Fanatik.ro
Fabrica mare din România care se construiește lângă o fostă mină. Se fac investiții masive aici, iar o mulțime de locuri de muncă vor fi disponibile
Capital.ro
Verdict pentru Călin Georgescu. Decizia Înaltei Curți de Casație și Justiție privind turului doi al alegerilor prezidențiale
Playtech.ro
Câte contracte de muncă poate avea simultan un angajat. Limita maximă de ore pe care le poate lucra. Prevederile Codului Muncii 2025
DailyBusiness
Guvernul a salvat firmele mari de la taxe suplimentare. Cum au beneficiat aceste companii de „iertarea” statului
Adevarul
Un potențial jaf de până la 300 milioane de euro se prefigurează în România. Chisăliță cere blocarea schemei din PNRR
wowbiz.ro
Cum arăta apartamentul în care Ioana Tufaru s-a mutat cu chirie! "Plătim 1200 lei pe lună. Sperăm că ne vom descurca" | Exclusiv
Spynews
Deea Maxer, schimbări majore după divorț. Vrea să se mute din blocul în care locuiește și Dinu Maxer. Unde vrea să se stabilească
Spynews
Cum arată Prințesa de Aur la vârsta de 39 de ani. Abia o mai recunoști | FOTO
Evz.ro
Greșelile grave care distrug mixerul de bucătărie. Cum să procedăm corect
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
FOTO. „Eşti chiar tu în ambele poze?”. Transformarea uluitoare a vedetei
kanald.ro
Data la care intră alocațiile elevilor în luna martie 2025: Banii sunt virați direct pe card
Cancan.ro
Cele 3 alimente la care Dragoș Pătraru a renunțat pentru a slăbi 30 de kilograme. Mulți români le consumă zilnic
Playsport.ro
INCREDIBIL! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Traian Băsescu cutremură România: Este inadmisibil, nu pot accepta că s-a întâmplat așa ceva!
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
GALERIE FOTO. Apariție incendiară, într-un corset care a lăsat la vedere prea mult
stirilekanald.ro
Nicușor Dan, mesaj pentru Donald Trump și JD Vance. Ce le-ar spune dacă ar fi președintele României: „Trebuie să ne întărim statul”
Ocean Infinity reia căutările avionului Malaysia Airlines MH370 dispărut în 2014
MediaFlux
AMENZI de MII de LEI pentru românii care locuiesc la BLOC! Ce APARTAMENTE sunt VIZATE
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Un pod care a stat închis 33 de ani va fi redeschis pentru traficul feroviar