George Simion spune că în Diaspora Călin Georgescu ar fi fost votat masiv în primele ore şi că Nicuşor Dan este beneficiarul „loviturii de stat”

George Simion, liderul partidului AUR, susține că ar avea rezultatele din mai multe secții din Diaspora şi că mulţi români ar fi pus ştampila pe Călin Georgescu.
Alina Costache
07 dec. 2024, 11:07
George Simion spune că în Diaspora Călin Georgescu ar fi fost votat masiv în primele ore şi că Nicuşor Dan este beneficiarul

După ce Curtea Constituțională a României a anulat alegerile prezidențiale şi a decis reluarea primului tur al alegerilor prezidenţiale, liderul AUR George Simion susţine, pe pagina sa de Facebook, că independentul Călin Georgescu ar fi fost votat masiv în Diaspora.

În plus, George Simion anunţă că Nicuşod dan este pregătit să fie viitorul preşedinte al României.

@georgesimionoficial

Il vreti pe Nicusor Dan presedinte?

♬ sunet original – GEORGE SIMION

Citeşte şi: Călin Georgescu, apel la BEC și AEP să ignore hotărârea CCR de anulare a alegerilor: „Să facă ceea ce este drept pentru poporul nostru”

”La închiderea secțiilor de vot din diaspora, situația stă astfel:
Secția nr.350 Napoli: Călin Georgescu 34 de voturi, Elena Lasconi 3 voturi

Secția nr. 457 Savona: Călin Georgescu 23 voturi, Elena Lasconi 2 voturi

Secția nr. 415 Cles: Călin Georgescu 20 de voturi, Elena Lasconi 6 voturi

Secția nr. 27 Courneuve: Călin Georgescu 27 voturi, Elena Lasconi 6 voturi

Secția nr. 390 Piacenza: Călin Georgescu 44 voturi, Elena Lasconi 10 voturi

Secția nr. 229 Dortmund: Călin Georgescu 130 voturi, Elena Lasconi 37 voturi

Secția din Mannheim: Călin Georgescu 151 voturi, Elena Lasconi 92 voturi

Secția nr. 267 Rosenheim: Călin Georgescu 64 voturi, Elena Lasconi 26 voturi

Întelegeti acum de ce a venit hotărârea viciată a CCR?”, a fost mesajul transmis de George Simion.

Citeşte şi: Percheziții la Bogdan Peșchir, omul care a finanțat campania lui Călin Georgescu cu un milion de euro

„Abuzurile sistemului au trecut deja la un alt nivel! Adevăratul motiv pentru care au oprit procesul electoral este pentru că pierdeau! Românii din Diaspora l-au votat masiv astăzi, 6 decembrie, în turul II al alegerilor prezidențiale, pe Călin Georgescu, în defavoarea Elenei Lasconi, candidata susținută de sistem. În urmă cu doar câteva zile, CCR a validat primul tur al alegerilor prezidențiale. PNL, PSD, UDMR și USR s-au unit în jurul Elenei Lasconi, în speranța că vor rămâne la putere să ducă mai departe regimul Iohannis. Azi, după ce au văzut că românii nu mai pot fi păcăliți, aceiași judecători CCR au anulat întreg procesul electoral”, potrivit unui comunicat de presă.

Liderii AUR spun că „totul a fost pus la cale de Klaus Iohannis, cel care trebuia să părăsească Palatul Cotroceni pe 23 decembrie, dar care rămâne președinte în continuare, pentru a fi cel care desemnează noul premier”.

DailyBusiness
Dani Oțil dă lovitura cu o nouă afacere, în 2025. Cât costă un abonament la studioul său de yoga și pilates
Spynews
Rețetă de burgeri din cartofi și cașcaval. Alternativa perfectă pentru înlocuirea cărnii
Bzi.ro
Andra a avut parte de o surpriză neașteptată în Canada! Ce a făcut un mare campion
Fanatik.ro
Tezaurul descoperit la malul Mării Negre. Aceasta este necropola care a uluit Europa
Capital.ro
Moscova, la picioarele lui Călin Georgescu. Decizia șefului serviciilor de informații ruse
Playtech.ro
Oraşul din România care nu se mai opreşte din dezvoltare. A luat un avânt serios în....
DailyBusiness
Ajutor de la stat pentru părinții nou-născuților în 2025. Ce sume de bani primești în primii ani de viață ai copilului
Adevarul
Moscova înoată în fecale. Locuitorii cer disperați ajutorul șefului de la Kremlin: „Dragă Vladimir Vladimirovici, toate speranțele noastre sunt în tine!”
wowbiz.ro
Alina Sorescu, șocată de discuția dintre Alex Ciucu și mama lui: „O să ajungă ca Mădălina Manole”
Spynews
10 fructe bogate în fibre, care te ajută să slăbești. Ce alte beneficii au pentru sănătate
Spynews
De ce nu ar putea Mihai Petre să fie concurent la Te cunosc de undeva! Juratul a dezvăluit ce frici ar avea: ”Nu mă simt stăpân”
Evz.ro
Escrocheria care a împânzit WhatsApp. Nu dați click
Ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”
Prosport.ro
FOTO. El are 72 de ani, ea doar 24. Milionarul nu mai are nicio jenă și se afișează cu ea peste tot
kanald.ro
Ajutorul de deces crește în 2025! Cât vor ajunge să primească românii asigurați
Cancan.ro
Soacra Dalidei din ”Las Fierbinți”, condamnată la închisoare! Sentință definitivă + ce infracțiune a comis
Playsport.ro
IMAGINILE MOMENTULUI! Arbitra de 24 de ani a fost prinsă cu observatorul de 3 ori mai în vârstă ca ea și video-ul compromițător a fost făcut public!
Capital.ro
Udrea și Băsescu au înlemnit. Anunțul care îi îngroapă definitiv. Totul s-a terminat acum
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Vicecampioana olimpică și-a arătat tatuajele și piercing-ul dintr-o zonă delicată
stirilekanald.ro
Cum s-a petrecut, de fapt, tragedia din Mureș? Surioarele de 2 și 3 ani, care au căzut în apa înghețată a unui bazin de acumulare, au murit la spital
substantial.ro
John Bolton denunță strategia lui Trump față de Rusia
MediaFlux
RUSIA, în CULMEA FERICIRII după decizia lui TRUMP! Lovitură majoră pentru UE și UCRAINA
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cine a pierdut un cangur alb în București?