Gheorghe Gheorghiu, de nerecunoscut după ce a slăbit 25 de kilograme: „Noroc cu barba lui, așa mi-am dat seama cine e”

Gheorghe Gheorghiu, în vârstă de 71 de ani, este schimbat total după ce a pierdut multe kilograme. Artistul este de nerecunoscut după ce dat jos 25 de kilograme. Acum, este mult mai atent la alimentație și nu mai face excese.
Alina Costache
30 mart. 2025, 13:24
Gheorghe Gheorghiu, de nerecunoscut după ce a slăbit 25 de kilograme:

Gheorghe Gheorghiu a fost prezent la filmările speciale pentru perioada Paștelui ale emisiunii „Exclusiv Vip’ de la Prima TV, iar colegii de breaslă au rămas fără cuvinte când l-au văzut. La prima vedere, nu și-au dat seama cine este, iar ulterior au realizat și l-au complimentat pentru felul în care arată.

Aproape că nu l-am mai recunoscut, așa tras la față cum este acum. M-am uitat mai atent la el și noroc cu barba lui, că așa l-am recunoscut„, a spus un coleg de-ai artistului.

Gheorghe Gheorghiu nu s-a abținut însă și a gustat cu poftă din bunătățile culinare aduse la filmări. Cântărețul s-a simțit extrem de bine și a făcut glume cu colegul lui, Constantin Enceanu, dar și cu Marius Gălan.

Acum s-au schimbat lucrurile. Am făcut un cântec nou… la refren spune așa: Dacă dragoste nu e, ce bine e, nici lacrimi nu-s și bani în plus”, a spus Gheorghe Gheorghiu amuzat, potrivit Viva.ro.

Citește și: Gheorghe Gheorghiu, chemat în fața instanței. Fosta iubită nu-i dă pace deloc

Gheorghe Gheorghiu, dezvăluiri despre viața grea din America

Artistul a povestit că „visul american” nu este o chestie chiar atât de reală pe cât s-ar putea crede, cel puțin nu pentru cineva care are deja o vârstă mai înaintată. Gheorghe Gheorghiu a mai spus că totuși există și anumite aspect pozitive de care oamenii se pot bucura acolo.

A dezvăluit mai multe detalii despre primul său contact cu America, care a avut loc cu mai multe de 30 de ani în urmă. Acesta a spus că dacă totuși există un vis american, acela există pentru persoane tinere, care se pot adapta și acomoda cu diferențele culturale destul de mari.

Visul meu american a rămas acolo, căci eu sunt în România vara, am contracte la mare, am spectacole. Le transmit tuturor prietenilor să aibă o sărbătoare frumoasă, să fie sănătoși. Nu mai e de mult visul american. America nu mai e ce a fost.

America e frumoasă, dar să te duci acolo la 16-18 ani și să începi să faci ceva. Eu m-am născut aici, aici am amintirile, aici mi-am creat cariera. E greu să te dezrădăcinezi și să te muți pe un alt continent, mai ales la o vârstă înaintată, că nu mai sunt la 18 ani eu. Oricum, nu mai e ce a fost din toate punctele de vedere”, a declarat Gheorghe Gheorghiu.

DailyBusiness
Se schimbă data plății pensiilor în aprilie! Anunț oficial pentru toți pensionarii din România
Spynews
Anunț ANM de ultimă oră! A fost emis cod galben de vreme severă. Zeci de județe, sub atenționare
Bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
Fanatik.ro
Clădirea fascinantă din București, ajunsă o ruină, se vinde. Ce se va alege de Castelul de pe Chei
Capital.ro
România a pierdut cel mai mare artist. Boala cruntă care l-a răpit dintre noi. A fost de neegalat
Playtech.ro
Detalii cutremurătoare de la accidentul din Serbia! Medicii au început să plângă când au ajuns, Daria era...
DailyBusiness
Ciocolata care i-a fascinat pe români după căderea lui Nicolae Ceaușescu revine la raft în România
Adevarul
Cum au reușit masonii să rămână în grațiile Kremlinului. Nu au nimic de câștigat dacă agită barca
wowbiz.ro
Regele Charles, la spital! Palatul Buckingham a făcut anunțul cu privire la starea de sănătate a monarhului
Spynews
Insula din Grecia perfectă pentru familii. Priveliștile sunt spectaculoase, iar apele calme sunt ideale pentru înotătorii începători
Spynews
Cine sunt și cum arată surorile lui chef Alexandru Sautner. Doina Militaru și Cristina Iacob au gătit pentru jurați și au primit cuțitul de argint
Evz.ro
Marcel Ciolacu anunță impozit de 16% pe pensii. Decizia poate intra în vigoare în curând
Ego.ro
Dana Budeanu... abia o mai recunoști! Cum arăta vedeta acum 15 ani
Prosport.ro
FOTO. Îi face concurență celei mai frumoase femei din lume
kanald.ro
Ministrul Mediului vrea ca urșii să fie uciși dacă se apropie de localități. A anunțat deja propunerea pentru modificarea legislației
Cancan.ro
Cât costă să rezervi o noapte de cazare în hotelul Simonei Halep din Mamaia, pentru iulie 2025
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Decizia luată de Călin Georgescu. George Simion a făcut dezvăluirea: Mi-a cerut să intervin
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume s-a iubit cu colega ei
stirilekanald.ro
Presimțirea sumbră a soției căpitanului Bătănoiu, comandatul de la manșa avionului prăbușit la Balotești
Florin Busuioc, internat de urgență la spital: „A fost o formă urâtă de gripă, m-a dărâmat complet”
MediaFlux
Mii de români luați în vizor. Verificările ANAF au început
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Guvernatorul imposturii: cazul Bulete, batjocorirea Deltei și boala cronică a statului român