Doamna Gabriela este o patiseră de renume din Botoşani. De peste trei ani, femeia vine în Capitală şi îşi expune produsele tradiţionale în cadrul târgurilor de profil.
Miercuri noapte, maşina încărcată cu marfa i-a fost furată chiar din faţa apartamentului pe care îl închiriase în zona Baicului din sectorul 2. „Aveam în maşină marfa, utilajele necesare realizării evenimentului şi materia primă. O maşină de trei tone. Valoarea este de peste un miliard de lei vechi, aproape 1,5 miliarde„, a povestit femeia pentru România TV. Şoferul femeii a spus că a ajuns cu maşina puţin după miezul nopţii şi a parcat în locul unde o ţine de câteva luni.
Momentul jafului se pare că fost surprins de o cameră de supraveghere montată la unul dintre balcoane. Poliţiştii i-au spus femeii că, potrivit imaginilor suprinse, furtul a durat şapte secunde.
Citeşte şi Ce mai fură românii din străinătate: Tesco se plânge că-i dispar lamele de ras şi guma de mestecat