Florinel Coman a fost aspru criticat și totodată, ironizat de către Gigi Becali. Coman a fost introdus din primul minut de către Dică, în confruntarea dintre FCSB și Astra, de duminică. Prestația sa a fost una dezamăgitoare, motiv pentru care a fost înlocuit la pauză cu Olimpiu Moruțan. Gigi Becali a comentat imediat după partidă evoluția fotbalistului transferat de la Viitorul.
„Nu pot să îl recunosc pe Coman. Să uiţi fotbalul? E altul? Cum să uiţi fotbalul?! Nu înţeleg asta„, a declarat patronul de la FCSB. Un alt jucător desființat de către Gigi Becali este Hristo Zlatinski, pentru care omul de afaceri îi pregătește înlocuitor.
„E posibil să aduc un mijlocaş central. Tot am luat, tot i-am verificat. Nu aţi văzut? Zlatinski, cât era de bun la Craiova şi acum la noi dă pe lângă minge„, a declarat Gigi Becali.