Breaking
News
Până în acest moment nu se ştie cine sunt autorii spargerii, iar suspiciunile planează asupra mai multor angajaţi ai poliţiei locale, informează România TV. Potrivit IJP Prahova, furtul a fost reclamat chiar de conducerea poliţiei locale Ploieşti.
Dintr-o magazie au dispărut LCD-uri, unităţi de calculator şi anvelope, toate în valoare de 7.000 de lei. Ciudat este faptul că nu există urme de forţare a uşii şi oamenii legii presupun că s-a intrat cu chei potrivite.
În noaptea spargerii, de serviciu la sediul instituţiei se aflau nu mai puţin de trei poliţişti locali, astfel că aceştia vor fi primi anchetaţi.