Dacă vrei să cucereşti o femeie ”atacă” subiecte de conversaţie care ţin de zona emoţională. Subiecte precum copilaria şi eventualele ei traume, sau planuri de viitor pe termen lung, sau eventualele pasiuni ale fiecăruia – toate sunt subiecte care îi vor trezi brusc interesul în ceea ce te priveşte.
Femeile vor un barbat cu abilităţi de lider. Aşadar, în timp ce conversaţi, preia controlul discuţiei şi în niciun caz nu trebuie să-ţi fie teamă să fii tu cel care impune subiectul discuţiei respective.
Atenţie la gesturi! Toate indiciile non verbale pe care o femeie le exprimă sunt extrem de importante! De exemplu, dacă stai prea aproape de ea şi o stropeşti cu saliva în timp ce vorbeşti, cu siguranţă îţi va da semnalele de rigoare; nu le ignora!
Citeşte continuarea pe sfatulparintilor.ro.