Breaking
News
Oamenii s-au îmbulzit, luni dimineaţă, în faţa centrului unde s-au acordat ajutoarele de la Uniunea Europeană, potrivit România TV. Deşi aveau bonuri de ordine, unii dintre ei nu au mai vrut să ţină cont de numărul de pe bon.
„Prima dată au spus că se intră după cum am venit, pe urmă s-au sucit că intrăm cu bonuri. De asta ne enervăm”, a declarat unul dintre asistaţii social.
Bonurile au fost împărţite încă de acum două săptămâni, tocmai pentru ca oamenii să nu mai stea noaptea la coadă sau se îmbulzească.
Cei care au primit ajutoare au plecat acasă cu făină, mălai, paste făinoase, ulei, zahăr şi conserve.
CITEŞTE ŞI: Săracii din Cluj au venit să îşi ia ajutoarele alimentare cu maşinile