Tragedia s-a petrecut în localitatea Teaca. Bărbatul de 62 de ani a fost găsit de familie în stop cardio-respirator iar medicii chemați au încercat să-l resusciteze însă nu au mai putut face nimic pentru el. Se pare că bărbatul s-a electrocutat.
„Polițiștii Secției 1 poliție Rurală Bistrița cercetează împrejurările în care un bărbat a decedat. Din primele verificări efectuate de polițiști a rezultat faptul că astăzi, în jurul orei 10.00, în incinta unei hale a unei societăți comerciale cu sediul în Teaca, un bărbat de 62 de ani din Bistrița s-a electrocutat după ce ar fi atins un aparat de spălat cu presiune. Din păcate, bărbatul a decedat. Polițiștii au deschis un dosar penal în cadrul căruia efectuează cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a avut loc nefericitul eveniment„, a precizat Inspectoratul de Poliție Județean Bistrița-Năsăud.